Únik: Jaké bude přesné datum vydání systému Android 12?

Android 12 datum vydání

Přijde dvanáctý Android v plné polní ještě v září? Velmi pravděpodobně ne. Google sice vydal finální pátou beta verzi již před pár dny a slíbil, že ta ostrá bude k dispozici za pár týdnů, zářijový termín tato událost ale mít nebude. Redakce serveru XDA Developers z interního dokumentu zjistila, že údajně plánované datum vydání je stanoveno na 4. říjen. To je v podstatě o měsíc později než v případě předchozích verzí.

Termín se týká uvolnění kódu systému v rámci Android Open Source Project (AOSP) a s největší pravděpodobností vyjde ve stejný den Android 12 rovnou i pro Pixel telefony. Bylo tomu tak i v minulosti. Nicméně při pohledu na přehled je zřejmé, že se nová ostrá verze oproti minulým rokům cca o měsíc opozdí. Oficiální příčina řečena nebyla, ale můžeme to asi přisoudit nezvykle velkému množství změn v systému a také stále neutěšenou situací kolem pandemie.

Kdy cca očekáváte Android 12 pro váš mobil?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)