Překladač Google dostává update, těšte se na “překlad v reálném čase”

google-translate-word-lens

Překladač Google je velmi oblíbená aplikace pro překládání cizích jazyků. Každý měsíc ji použije na 500 milionů uživatelů k více než miliardě překladů. V nejnovější aktualizaci se tato oblíbená aplikace dočká jednoho výrazného vylepšení a jedné zcela nové funkce, které by její použitelnost měly posunout přinejmenším o úroveň výš.

Režim konverzace

Vylepšení se dočkal režim konverzace. U něj již není nutné po každé části dialogu klepat na tlačítka na displeji pro zahájení nového překladu / změnu jazyka. Nově bude aplikace automaticky rozpoznávat, kterým ze dvou zvolených jazyků se hovoří a automaticky mezi nimi přecházet. Stačí tak pouze zvolit požadované jazyky a dvě klepnutí na ikonu mikrofonu a aplikace už se o zbytek postará sama. Toto vylepšení by mělo přinést snazší použití režimu konverzace a zároveň plynulejší rozhovor.

Have a conversation with Google Translate

Have a conversation with Google Translate

Překlad v reálném čase pomocí fotoaparátu

Za úplnou novinkou v Překladači Google v tomto případě stojí odkoupení aplikace WordLens samotným Googlem. Díky tomu se Překladač Google dočkal funkce o jejímž blížícím se příchodu jsme vás již informovali – integrace překladu v reálném čase pomocí fotoaparátu. Stačí tak pouze namířit fotoaparát na text, jenž si přejete přeložit a na displeji vašeho telefonu se vám tento text rovnou zobrazí přeložen. Krom toho, že tato funkce vypadá jednoduše skvěle, je i podstatně rychlejší a jednodušší než předešlý způsob využití fotoaparátu v překladači. Dříve totiž bylo potřeba daný text vyfotit a případně ještě označit, aby jej byla aplikace schopna přeložit. Překlad zatím funguje pouze pokud je jedním z dvojice zvolených jazyků angličtina. Do nebo z té můžete překládat francouzštinu, ruštinu, španělštinu, portugalštinu, italštinu a němčinu. Google však slibuje, že na jazykové podpoře i nadále pracuje a nabídka překladatelných jazykových kombinací se v budoucnu jistě rozroste. Tuto funkci lze použít i bez datového připojení.

překladač google

Update Překladače Google by k uživatelům, využívajícím Android i iOS, měl dorazit v následujících několika dnech počínaje dneškem.

Google Translate
Google Translate

Jak se vám novinky v aplikaci Překladač Google líbí?

Zdroj: GoogleBlog.blogspot.cz.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)