Google Translate bude brzy umět živý překlad z kamery

translatelogo

Překladač Google Translate je zcela jistě jednou z nejoblíbenějších a nejpoužívanějších aplikací téměř na celém světě. Není to tak dávno, co společnost Google odkoupila aplikaci WordLens, která se zabývá živým překladem textu pomocí fotoaparátu. Tuto aplikaci jste mohli doposud nalézt nejen na chytrých brýlích Google Glass, ale také na mobilních telefonech a tabletech.

Google-Translate-Banner1

Jak se nyní zdá, tak se veškeré funkce z aplikace WordLens dostanou také to překladače Google Translate. To dokazují nejnovější screenshoty, které zveřejnil internetový sever Android Police. Na obrázcích níže si můžete všimnout uživatelského prostředí a funkčnosti nového živého překladu.

Google Tralslate WordLens funkce 3

Živý překlad by měl fungovat mezi následujícími jazyky: angličtina, němčina, italština, portugalština, ruština a španělština. V tento okamžik se však zdá, že překlad probíhá pouze mezi angličtinou a některým z výše zmíněných jazyků. Pokud tak budete chtít přeložit ruštinu do španělštiny, tak vám Google Translate bohužel nepomůže.

V tento okamžik není zcela jasné, kdy bude nová verze oblíbeného překladače Google Translate dostupná pro širší veřejnost. Podle obrázků lze ale soudit, že je většina práce již hotová. Aktualizace by tak mohla být uvolněna do několika týdnů.

Využili byste živý překlad v aplikaci Google Translate?

Zdroj: Android Police

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)