TOPlist

Překladač Google a klávesnice Gboard mají společnou novinku

Gboard Překladač Google jazyk klávesnice znaky automaticky přepínání aplikace

Mobilní aplikace Překladač Google a softwarová klávesnice Gboard v těchto dnech dostávají skrze aktualizace skvělou novou funkci, která se týká jejich přímé spolupráce. Pro potřeby co nejefektivnějšího a nejsnazšího překládání bude nově Gboard automaticky přepínat používají jazyk podle toho, do nebo z jakého jazyka chce uživatel v Překladači překládat.

Google Translate
Google Translate

Přínos nově zaváděné funkce tkví v tom, že při překládání z psaného textu nejsou běžně k dispozici všechny potřebné znaky a pro přepnutí do jiného jazyka bylo doposud nutné sahat manuálně do nastavení. Nově klávesnice od Googlu na překládaný jazyk automaticky přepne.

Novinka byla objevena v konstelaci aplikací Překladač Google ve verzi 6.33 a Gboard ve verzi 11.6. Můžeme potvrdit, že i u nás se již nová funkce objevila. Pro přepínání znaků na klávesnici stačí vybrat jiný zdrojový jazyk a aplikace velmi rychle reaguje také na převracení překladu. V době, kdy se musí spousta lidí vypořádat například s častou přítomností ukrajinštiny, jde o skvělou změnu.

Gboard - the Google Keyboard
Gboard - the Google Keyboard

S kolika jazyky běžně přicházíte do styku?

Zdroj: 9to5, vlastní

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)