Přehrávač VLC 2.0 Beta nabídne procházení sítě a rozhraní Android TV

vlc_16

Přehrávač multimediálních souborů VLC pro Android dospěl do verze s číslem 2.0, která je zatím ve fázi beta testování. Asi nejzásadnější novinkou je možnost procházet soubory v lokální síti. Streamování obsahu ze sítě sice uměly již předchozí verze, nicméně potřebovaly k tomu přímý odkaz na konkrétní soubor. Nejnovější beta umožní uživateli snadné procházení složek na sdílených zařízeních.

VLC 2.0 nabídne procházení sítě VLC 2.0 nabídne procházení sítě

Co nabídne VLC 2.0 Beta?

Podporovány jsou protokoly UPnP, NFS, FTP, SFTP, SMB, sdílení Windows a několik dalších. Často používané složky si můžete uložit do oblíbených přes novou ikonu v záhlaví. Nově jsou podporovány seznamy videí (playlisty), další změny se dotkly oznámení a sekce Historie. V neposlední řadě by VLC 2.0 Beta měl nabídnout rychlejší dekódování a přehrávání všech typů videa.

Často používané složky můžete přidat do oblíbených Často používané složky můžete přidat do oblíbených

Kromě procházení souborů v síti došlo také ke sloučení verzí pro Android a Android TV, díky kterému mohou uživatelé zvolit místo obvyklého rozhraní design aplikace v televizním stylu. To může být užitečné, pokud máte zařízení s Androidem připojené k televizoru a toto rozhraní je vhodnější pro dálkové ovládání. Prostředí lze přepnout v sekci Settings-Interface-Android TV interface.

Beta verze je nyní k dispozici testerům, ke kterým se můžete připojit přímo přes Obchod Play. Zatímco touto cestou získáte aplikaci s číslem 1.9.0, která je ve skutečnosti betou 2.0, bez zapojení do beta programu stáhnete z Obchodu Play maximálně verzi 1.7.3.

VLC for Android
VLC for Android

Zdroje: LifeHacker, Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)