TOPlist

Váš mobil a aktualizace: jak dlouho? Nově prozradí sám Google

přehled updatů mobilů Android Enterprise Recommended

Jedno z důležitých kritérií, které zájemci o mobily či jejich uživatelé řeší, je dostupnost systémových a bezpečnostních updatů. I když se v případě Androidu snaží na výrobce tlačit přímo Google, ne u všech je situace přehledná. Přechod na novější verzi operačního systému má v rukou čistě výrobce a uživatelům nezbývá nic jiného než prostě čekat. V případě bezpečnostních updatů neboli záplat je ale situace trochu jednodušší. A to právě díky tomu, že v tom má o něco hlouběji ponořeny prsty právě Google. Ten teď má přehled updatů mobilů na webu Android Enterprise Recommended. Týká se převážně přístrojů s čistým Androidem.

Tato stránka prošla za poslední roky postupným vývojem. Nejdřív byla jen obecným rozcestníkem a srovnávačem pro mobily, které mají čistý Android. Jak asi víte, v další fázi se z tohoto projektu stal současný Android One. Nyní má web další poslání. Google se rozhodl databázi Android Enterprise Recommended využít k tomu, že v ní zobrazí kromě specifikací nebo fotek mobilů právě i přehled updatů. U konkrétních přístrojů zde tedy nyní najdeme intormaci o tom, jak často updaty dostává a kdy bude jeho podpora ukončena. U periody (např. měsíční, čtvrtletní, roční…) záleží na tom, zda tuto informaci výrobce poskytl. U ukončení podpory je ale téměř vždy předem jasno. Namátkou u Xiaomi Mi A3 sítí datum červenec 2022, u OnePlus Nord je plánovaný konec o rok dál.

Jak je na tom v tomto ohledu váš telefon? Víte?

Zdroj: AEP

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)