Poznámky na YouTube kompletně zmizí: Všechny stávající budou odstraněny

konec poznamky youtube

Google již minulý rok v květnu oznámil, že ukončuje podporu pro poznámky na YouTube. Začal s ukončením editoru. Všechny stávající poznámky však ještě můžeme u starších videí najít. Dlouhou to již ale trvat nebude. Nyní se oznámilo, že od 15. ledna 2019 se přestanou zobrazovat úplně.

Za zrušení poznámek můžou telefony. Nikdo je na přenosných zařízeních nepoužíval

YouTube vzniklo ještě před nástupem chytrých telefonů, založeno bylo v první řadě jako služba určená pro počítače. Posledních několik let již ale platí, že největší počet zařízení, přes které se YouTube sleduje, jsou telefony. To byl problém pro poznámky, které v mobilní aplikaci nenajdeme. Google si toho byl vědom, proto spustil nástroje jako karty a závěrečná obrazovka.

youtube-poznamky-konec

Využití poznámek u videa se za poslední dobu snížilo o 70%, proto se Google rozhodl 2. května ukončit podporu editoru poznámek. Od ledna příštího roku zmizí z videí úplně. Tato funkce vydržela v YouTube 10 let, uvedena byla poprvé v roce 2008, tedy ještě předtím, než většina lidí přešla z notebooků a PC na telefony a tablety.

YouTube
YouTube

Chybí vám poznámky na YouTube?

Zdroj: support.google.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)