Zapisujte si poznámky a připomínky v netradiční aplikaci Notenger

notenger

Evidujete si poznámky a připomínky v chytrém telefonu? Pokud je vaše odpověď záporná, možná byste měli vyzkoušet novou aplikaci Notenger! Po instalaci je připravena k vašim službám a láká na rychlé zadávání poznámek i snadné nastavení připomínek.

Obsah článku

Co aplikace Notenger slibuje?

Popisek v Obchodě Play je velmi stručný: slibuje, snadné vytváření, nastavování a uchovávání poznámek. Jako hlavní funkce a výhody autor Oleksii Masnyi slibuje:

  • Velice rychlá aplikace.
  • Vždy připravena na zadání nové poznámky.
  • Snadný výběr data a času připomínky.
  • Minimalistické uživatelské rozhraní.
  • Poznámky se ukládají výhradně v zařízení.

Z výše uvedeného je tedy zřejmé, že jde o minimalistickou aplikaci, sázející na snadnou použitelnost. Poznámky jsou v ní ukládány podobně jako v chatu s tím, že po dokončení se přesunou na pravou stranu obrazovky. Tímto způsobem můžete rychle rozpoznat nové a staré, ale i dokončené a nedokončené úkoly.

Jak Notenger funguje v praxi?

Aplikace běžně stojí 27,99 korun, nicméně v době testování (pondělí 15. dubna) byla v akci zadarmo, což je rozhodně příjemné. Po prvním spuštění jsou představeny základní principy práce s tímto poznámkovým systémem.

Hlavní myšlenka spočívá v zarovnávání poznámek na levou, nebo pravou stranu. První jmenované jsou určené ke splnění v nějakém termínu, zarovnané vpravo žádný termín nemají. Poznámky, jimž vypršela platnost, jsou zařazeny na konec seznamu.

Když na poznámce dlouze podržíte prst, objeví se čtyři tlačítka. První slouží k nastavení data a času připomínky, druhé kopíruje obsah poznámky do schránky. Třetím tlačítkem položku archivujete a posledním přepnete do režimu úprav.

Zadávání poznámek v aplikaci Notenger

Pokud jste někdy psali přes jakoukoli aplikaci pro textovou komunikaci (SMS, Messenger, WhatsApp), bude vám princip zadávání v programu Notenger velice blízký. Do pole v dolní části okna aplikace prostě zadáte text a odešlete ho tlačítkem se šipkou.

Poznámka se zařadí na konec, zarovnaná k pravé části obrazovky, protože nemá zadaný termín splnění. Ten můžete určit tak, že na ni klepnete a poté použijete tlačítko s budíkem. Pomocí posuvníků vyberete den a čas, po uložení se poznámka přesune k levé straně obrazovky.

S poznámkami lze dále pracovat, jak jsme si řekli výše, pomocí kvarteta kontextových tlačítek, jež se zobrazí po klepnutí na jednotlivé poznámky. Není tak například problém změnit termín připomínky nebo samotný text.

Resumé

Aplikace Notenger nabízí vskutku nekonvenční způsob, jak ukládat poznámky a připomínky rychle a jednoduše. Ovládání je sice na tento typ programu poněkud netradiční, avšak z pohledu uživatele velmi intuitivní a snadno naučitelné. Otázkou je, jak vnímat absenci synchronizace do cloudu – to, co autor předkládá jako výhodu, je například proti Google Keep poměrně citelným nedostatkem.

Notenger – notes and reminders je v Obchodě Play dva týdny a za tu dobu zaznamenal jen jednotky instalací. Po osmi hodnocení se však může chlubit nadějnou průměrnou známkou 4,9. Instalační balíček velký 6,6 MB můžete používat na telefonech a tabletech s Androidem 5.0 a vyšším.

Notenger – incredible fast not
Notenger – incredible fast not

V jaké aplikaci si evidujete poznámky a připomínky?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)