Sbohem, budky! Operátor O2 za pár dní zruší i tu poslední

poslední telefonní budka v čr

Hlubyně. To je název obce v blízkosti Příbrami, o které jste dost možná doteď ani nikdy neslyšeli, zatímco se zapíše do historie telefonování v České republice. Právě tam totiž operátor O2 za pár dní odpojí a demontuje poslední telefonní budku. Ještě vloni jich bylo po celém Česku přes tisíc, letos před prázdninami už budou minulostí. Operátorovi se nadále nevyplatí je provozovat, zejména po zastavení dotací ze strany Českého telekomunikačního úřadu. Poslední telefonní budka v ČR bude zrušena 17. června.

V posledních letech počet budek, kterých bylo v době jejich největší slávy v tuzemsku přes 30 tisíc, pochopitelně klesá. Postupně byly v rámci dohody o příspěvku od ČTÚ povinné v obcích do 400 a následně 200 obyvatel. Jakmile úřad rozhodl o zastavení podpory, operátor O2 jakožto soukromý provozovatel vzdal snahu o jejich udržení. Odmontovaná a zrušená poslední telefonní budka v ČR bude symbolem jedné velké éry tuzemských telekomunikací. V některých obcích samotné budky bez aparátu zůstaly na žádost samospráv například jako místa pro výměnu knih.

Kdy jste někde naposledy viděli funkční telefonní budku?

Zdroj: Seznam Zprávy

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)