TOPlist

Pondělní nálož aplikací #15: Software v rytmu zumby

Android_aplikace

Patnáctý výběr nejzajímavějších aplikací je tu jako každé pondělí a i tentokrát si posvítíme na několik zajímavých kousků, které ještě skoro září novotou. Aby také ne, staré jsou jen několik dnů. Dnes se nám tu sešla rozmanitá cháska začínající u fotoeditoru s množstvím grafických filtrů a končí u trenéra oblíbené zumby.

Paper Artist

Někomu stačí základní fotoaparát v mobilu, jiný raději s pohrdavým úsměvem sáhne po zrcadlovce a třetí si zase rád ozvláštní své mobilní fotografie sadou grafických filtrů. A pokud by vám Instagram připadal jako příliš obyčejný, pak je tu Paper Artist, který dokáže mnohem víc než jen aplikovat modrý filtr, šum a vinětaci. Nabízí více než 30 grafických prvků, které někteří znají třeba coby filtry ve Photoshopu. A ano, není divu, že pochází od stejných tvůrců, jako dobře známá Paper Camera.

unnamed_2_

Paper Artist
Paper Artist

PDF Max: The #1 PDF Reader!

Nejsme si jistí, zda je tato aplikace opravdu PDF čtečka číslo jedna, jak hlásá její název, přesto má ale několik příjemných funkcí, díky kterým si možná získá vaši přízeň. V první řadě umí zalamovat text dle velikosti displeje, obsahuje zabudovanou podporu pro Text-to-Speech, rychlý vykreslovací engine a velmi bohatou nabídku nástrojů včetně možnosti zanechávat ručně psané poznámky či označovat text. Velmi slušně vybavený software za nemalou cenu.

unnamed_4_

PDF Max Pro - The PDF Expert!
PDF Max Pro - The PDF Expert!

MEGA

Webové úložiště MEGA je případem toho, co se stane, když vám vláda zařízne zdroj vašeho bohatství, protože podle všeho napomáháte pirátům. Řeč je samozřejmě o Kimu Dotcomovi a jeho službě MegaUpload. Ta byla po soudních tahanicích zabita a jako fénix z popela povstala služba MEGA. Lépe promyšlená, šifrovaná a vybavená 50 GB úložiště pro vaše soubory. Stejnojmenná aplikace je pak klientem pro Android, díky němuž budete mít svoje soubory vždy na dosah ruky. Nabízí i automatické odesílání fotek do cloudového úložiště a další užitečné vychytávky.

66c54c6687d29867fbb1d21f6d7273f6

17648cca096f3e84d72879485fe53c3a?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

T9 App Dialer

Výborná vychytávka, pokud máte v telefonu či tabletu nainstalovány desítky aplikací, což se snadno může stát. T9 App Dialer vám ale může pomoci tím, že nahradí ikonu, kterou běžně zobrazujete seznam nainstalovaných aplikací a místo něj vám zobrazí klasickou telefonní klávesnici, na které pak napíšete jméno požadované aplikace. Celé je to překvapivě velmi intuitivní, funkční a rychlé. Pokud se rozhodnete, že vám verze zdarma nestačí a chcete extra funkcionalitu, pak za zhruba 60 Kč můžete mít i rychlé zkratky pro odinstalování aplikace a několik dalších. Free verze ale zcela postačuje.

nexusae0_2013-07-08-14.56.52

fc3540ea6557058c73593dbf8d0d1f9a?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Krome

Krome je zajímavá utilitka, která – stručně řečeno – přeposílá snad všechny notifikace z vašeho telefonu do prohlížeče Chrome. To může být praktické třeba v práci, kde například nemůžete soukromý telefon kontrolovat pokaždé, když vám zavibruje v kapse. Pokud ale máte přístup k Chromu verze 27, do kterého nainstalujete tento přídavný modul, pak je situace vyřešena. Pro vyšší bezpečnost je možno v aplikaci zapnout šifrované spojení a dokonce umí i odpovídat na SMSky. Má ještě pár much (notifikace, které zůstávají permanentně v liště má tendenci opakovaně posílat každých 10 sekund; na LG Optimus L7 II nám občas padala), ale jakmile si dáte trochu práce s nastavením, stane se z ní velmi dobrý společník.

nexusae0_2013-07-18-16.17.18_thumb

nexusae0_sms3

4a25c799cb44fa3657e9a7ae73fa8df2?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Quad Core Manager: Ultimate Battery Saver (root)

Výrobci se předhánějí, kdo do svého telefonu nabuší víc jader, abychom si je pak my, uživatelé, mohli zase povypínat. Tak nějak to vidí tvůrce programu Quad Core Manager: Ultimate Battery Saver. Ten ke své funkci vyžaduje práva administrátora (tedy root) a následně vám dovolí vypínat jednotlivá jádra systému v zájmu úspory šťávy v baterii. Aplikace je zatím pouze trial, který končí na konci července. Více info na webu XDA Developers.

Capture

de7671c937bf4a1ee50615b449156845?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Hovering Controls

Ale že to trvalo! Co? Přece okopírovat bezdotykové ovládání ze Samsungu Galaxy S4. Samozřejmě se nejedná o tak propracovanou aplikaci, ale pár zajímavých gest díky proximity senzoru (senzor přiblížení) zvládá a jak se zdá, tak i docela dobře. Pomocí gest vám dovolí ovládat například hudební přehrávač nebo třeba ztlumit ječící budík či ztišit vyzvánění. Docela povedený kousek, autor na něm stále ještě pracuje, tudíž je zde i celkem slušný příslib do budoucna. Stahujte z XDA-Developers!

2013-07-20-10.27.18-576x1024

DigiCal+

Kalendářové aplikace se dají stále zlepšovat a DigiCal+ je toho důkazem. Jedná se sice už o trochu starší aplikaci, v předchozích „náložích“ jsme ji ale trestuhodně přehlédli. Příkladně zpracovaný a skvěle vybavený kalendář může klidně přitáhnout i uživatele konkurenčních programů. Aplikace nabízí pochopitelně plnou spolupráci s Google Kalendářem, má HOLO témata ve světlé i tmavé barvě (vhodné pro S-AMOLED displeje), součástí je i 5 widgetů, zabudované vyhledávání lokace a dokonce i spolupráce se službami Google Now. Tudíž pokud máte přesně zadanou adresu, na které se má schůzka konat, aplikace vezme potaz například hustotu provozu a včas vás upozorní, že máte vyrazit.

nexusae0_unnamed-9

DigiCal Calendar Agenda
DigiCal Calendar Agenda

DigiCal+ Calendar
DigiCal+ Calendar

DigiCal – Stylish and Intuitive Calendar for Android

DigiCal - Stylish and Intuitive Calendar for Android

 

Zumba Dance

Pokud jste si mysleli, že zumba se do vašeho domova dostane leda přes Kinect u Xboxu nebo díky konzoli Wii, mýlíte se. Už se snaží i na tabletech a nutno uznat, že překvapivě úspěšně. Aplikace (či hra?) Zumba Dance využívá ke sledování vašich pohybů webkameru na vašem zařízení a zdá se, že i celkem úspěšně. Samozřejmě, přesností se nemůže měřit s dedikovaným hardwarem od Microsoftu, na druhou stranu pokud nechcete cvičení záměrně šulit (a to určitě nechcete!), pak by vám mohla Zumba Dance ve vašich cvičebních aktivitách pomoci. Je tu ale drobný zádrhel: ač je dílko placené, není odemčený veškerý obsah. Za něj totiž musíte vysolit další Eura, což rozhodně není moc cool.

 nexusae0_Zumba2

Zumba Dance Official Trailer

Zumba Dance Official Trailer

91ccc35d8bf817c152bbc00ea0c47312?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Ballistic SE

A na závěr jedna hříčka. Kdo někdy hrál Geometry Wars, bude mu tahle hra velmi povědomá. Jedná se o takzvaný twin-stick-shooter, což znamená, že jedním joystickem ovládáte směr letu vaší vesmírné lodě (či co to je), zatímco druhým joystickem střílíte do zvoleného směru. Je to barevné, rychlé, intenzivní a zábavné. Ideální hra na zabití pár minut.

8baf7ccda6737956b2ae52ce7158bd39

Ballistic Special Edition Trailer

Ballistic Special Edition Trailer

Ballistic SE.
Ballistic SE.

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)