Polar má nové chytré hodinky pro ultimátní sportovce: Nabízí větší baterii i levnější variantu

polar vantage v

Společnost Polar se toho nebojí a několik hodin po oznámení nové generace nejprodávanějších hodinek na světě (Apple Watch Series 4) se rozhodli představí své nové chytré hodinky. Z toho jde jedině vidět, že nemají zájem konkurovat Applu. Polar se totiž se svými hodinkami soustředí výhradně na sportovce. V minulých letech zkoušeli Wear OS, nyní se ale s hodinkami Vantage V a Vantage M vrací k vlastnímu systému.

Chytré hodinky Polar Vantage jsou určené pro profesionální sportovce i nadšence

Dražším modelem je Polar Vantage V, který nabízí i funkci Recovery Pro. Ta sleduje rovnováhu mezi tréninkem a odpočinkem. Automaticky doporučuje různé typy tréninků podle toho, jak je uživatel daleko v přípravě k dosažení různých cílů. Ve zkratce vám hodinky řeknou, kdy máte s tréninkem zvolnit a odpočinout si, abyste se vyhnuli zranění. Zároveň vás ale vybídne k vyššímu výkonu, pokud je vaše tělo připravené.

polar-vantage-m

Za cenu 550 dolarů, v přepočtu s DPH cca 14 500 Kč dostanete kulatý barevný dotykový displej o velikosti 1,2 palce a rozlišením 240 x 240 pixelů, které chrání tvrzené sklo Gorilla Glass. Baterie má kapacitu 320 mAh, společnost slibuje fungování až 40 hodin při tréninkovém módu, kdy je neustále zapnutá GPS a senzor tepu. Hodinky jsou odolné jenom vůči dešti a vlhkosti, potěší to, že systém hodinek je i v češtině. Chytré jsou hlavně z pohledu pokročilých funkcí určené pro sportovce. S telefonem se propojují pomocí Bluetooth.

Pokud vám Polar Vantage V přijdou moc drahé a nevyužijete pokročilé funkce, tak má společnost i levnější Vantage M. Nechybí jím GPS, baterie má kapacitu 230 mAh a vydrží v tréninkovém režimu až 30 hodin. Displej má velikost 1,2 palce s rozlišením 240 x 240 pixelů, které chrání tvrzené sklo Gorilla Glass. Už však nepodporuje dotykové ovládání. Cena těchto hodinek je 280 dolarů, což je v přepočtu 7 400 Kč. To je na pokročilé Polar hodinky velmi dobrá cena.

Používáte nějaké zařízení od společnosti Polar? Jak jste s ním spokojení?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)