Menu

Podrobný návod, jak zprovoznit PayPal

paypal

Vzhledem k tomu, že jsme v nedávné době spustili Premium účty, objevila se spousta otázek týkajících se platby přes službu PayPal. Část uživatelů jí nedůvěřuje, protože o ní třeba zatím ještě ani pořádně neslyšela, jiní zase nechtějí svěřovat údaje své kreditní karty službě, kterou nemají vyzkoušenou. V následujícím článku bychom vám rádi PayPal přiblížili a ukázali vám, že se ho nejen nemusíte bát, ale může ve skutečnosti dobře posloužit.

Karta? Netřeba!

Pokud jste si až dosud mysleli, že bez platební karty se s PayPalem neskamarádíte, opak je pravdou. PayPal totiž umožňuje i dobíjení (Top Up) vašeho účtu zasláním peněz přes vaši banku. Pak se na vašem účtu objeví skutečně jenom nezbytně nutná částka a pokud tedy máte strach z hackerů a jiných nekalých existencí, vhodným využíváním této možnosti můžete alespoň mít jistotu, že vaše karta nebude nijak kompromitována. Firma jako taková navíc existuje již od roku 1998 a není to tedy žádná nenadála rychlokvaška, která z nezištných důvodů poskytuje nic netušícím uživatelům platební služby. A jestli nějaká uzavřená obchodní transakce s již uskutečněnou platbou neprobíhala dle vašich představ (nedodání zboží, dlouhá čekací doba, nedostupné zboží), PayPal vám pomůže – už párkrát jsme takto řešili problémy při nakupování na DealExtreme a ve všech případech byl přístup PayPalu velmi vstřícný – samozřejmě ale musíte počítat s komunikací v angličtině. Při platbě se vám rovněž neúčtují žádné dodatečné skryté poplatky, pouze částka za převod měny (pokud platíte například na eBayi nebo Amazonu), nemusíte ani pokaždé hledat a opisovat číslo z karty – platbu provedete v pár snadných krocích, kde navíc jasně uvidíte placenou částku i příjemce platby. Nehledě na to, že pokud vám nakupování v naší domovině nestačí a zvažujete nákup na některém ze zahraničních e-shopů, je PayPal jednou z nejlepších možností.

Krok za krokem

Založit si PayPal účet je otázkou sotva pár minut, takže jestli jste rozhodnuti vyzkoušet si tuto službu, následujte náš obrazový návod a za chvilku máte hotovo. Na www.paypal.com na vás svítí tlačítko “Sign up now”, což je sekce, která nás zajímá. Klikněte na něj a registrační proces může začít.

V tomto kroku by měl PayPal automaticky rozpoznat správnou zemi, pokud to neudělá, zvolte Českou republiku ze seznamu ručně. Český jazyk však nenajdete, nechejte tedy raději angličtinu

V tomto kroku by měl PayPal automaticky rozpoznat správnou zemi, pokud to neudělá, zvolte Českou republiku ze seznamu ručně. Český jazyk však nenajdete, nechejte tedy raději angličtinu. Pak klikněte na tlačítko Get Started v sekci PayPal for You.

 

Dále vyplníte svoji e-mailovou adresu, zvolíte heslo alespoň o osmi znacích (dejte si záležet na bezpečnosti hesla) a vyplníte i další náležitosti. Telefonní číslo se uvádí bez předvolby +420

Dále vyplníte svoji e-mailovou adresu, zvolíte heslo alespoň o osmi znacích (dejte si záležet na bezpečnosti hesla) a vyplníte i další náležitosti. Telefonní číslo se uvádí bez předvolby +420

 

Po dokončení registrace bude zaslán do vaší schránky e-mail s aktivačním linkem - nezapomeňte ho potvrdit. Rovněž se dostanete na tuto obrazovku, kde si můžete vybrat, zda si účet dobijete převodem nebo si k němu přidružíte kartu - volba je na vás.

Po dokončení registrace bude zaslán do vaší schránky e-mail s aktivačním linkem – nezapomeňte ho potvrdit. Rovněž se dostanete na tuto obrazovku, kde si můžete vybrat, zda si účet dobijete převodem (Top up) nebo si k němu přidružíte kartu – volba je na vás.

 

Pokud se rozhodnete pro dobití účtu převodem, zobrazí se vám následující formulář s informacemi o účtu, na který peníze poslat. V následující kapitole si možnosti podrobně rozebereme.

Pokud se rozhodnete pro dobití účtu převodem, zobrazí se vám následující formulář s informacemi o účtu, na který peníze poslat. V následující kapitole si možnosti podrobně rozebereme.

 

Dobíjíme PayPal účet

Poslední krok v obrazovém návodu je však mírně zavádějící – pokud se rozhodnete pro tuto možnost, rozhodně si tím nijak neuškodíte. Pouze počítejte s tím, že se peníze na vašem PayPal účtu objeví v horizontu jednoho až dvou dnů. Pokud ale otevřete mail, který vám PayPal zaslal, objevíte v něm aktivační odkaz – ten je velmi důležitý, protože obsahuje druhou fázi registrace. Po kliknutí na odkaz “Activate my account” se vám zobrazí webová stránka s formulářem, kde si vyberete dvě z předpřipravených bezpečnostích otázek. Najdeme zde klasické otázky na jméno prvního mazlíčka, název školy, přezdívku vašeho potomka a mnohé další, takže si snad vybere každý. Dávejte si samozřejmě pozor při vyplňování odpovědí, protože pokud zapomenete přístupové údaje ke svému účtu, zeptá se vás PayPal během ověřování právě na tyto otázky. Po potvrzení formuláře se vám pak konečně zobrazí hláška, že je váš účet aktivován. Následně se dostanete do uživatelského rozhraní. Zde se ještě jednou vrátíme k dobíjení účtu – v menu položka Top up. Nabízí se totiž možnosti dvě: Top up account (in a few days) – klasické dobití převodem, které zabere den či dva a rovněž je k dispozici i nová volba Top up account (instantly) – neboli okamžité dobití. To je provedeno skrz službu TrustPay a dobít můžete částku v rozmezí od 80 do 50 000 korun, přičemž se vám peníze odešlou na účet v horizontu několika minut. Je možné, že se některým uživatelům nemusí líbit vstup další strany do hry, což je pochopitelné. Pro váhající doporučujeme prostudovat pravidla a ujednání služby, které je v češtině na této adrese: https://www.paypal-dobijeni.cz/okamzite-dobitie-paypal.php.

 

A platíme

Ukázku platby si ukážeme trochu egoisticky na Premium členství Světa Androida. Na adrese https://www.svetandroida.cz/premium-registrace si zvolíte, na jakou dobu chcete Premium účet zakoupit a potvrdíte kliknutím na tlačítko “Registrace” – tato akce vás přesměruje na stránky PayPalu, kde uvidíte přehledný výpis produktu, který si hodláte zakoupit. Pravděpodobně už budete mít předem vyplněný registrační e-mail, tudíž jenom doplňte heslo.

Formulář zobrazený před přihlášením do služby. Vyplněním hesla a přihlášením ještě platbu neprovádíte.

Formulář zobrazený před přihlášením do služby. Vyplněním hesla a přihlášením ještě platbu neprovádíte.

 

Po vyplnění hesla a kliknutí na tlačítko Log In si ještě jednou můžete zkontrolovat detaily transakce a případně číslo vaší karty přidružené k PayPal účtu. Pokud je vše v pořádku, zbývá už jen zaplatit pomocí tlačítka Pay Now. Nakonec už jen obdržíte e-mailové potvrzení o úspěšné transakci.

A tím uzavíráme náš návod. Věříme, že pro PayPal najdete uplatnění ve všech možných zákoutích internetu, ale zároveň si dávejte pozor – internetoví vykukové rádi rozesílají falešné e-maily jménem PayPalu a i pokud takový mail váš spam filtr automaticky nerozezná, buďte na pozoru. PayPal se vás nikdy nebude ptát na hesla či jiné osobní údaje. Pokud by se vám snad někdy v e-mailové schránce vyskytl dopis, o jehož pravosti nejste přesvědčeni, bez váhání kontaktujte technickou podporu PayPalu a na zprávu je upozorněte.

Pokud chcete, můžete si do telefonu stáhnout oficiální obslužnou aplikaci pro váš PayPal účet – nabízí přehledný design a všechny důležité funkce.

PayPal
PayPal Mobile
Verze4.3.1.0 (4. 2. 2013)
Velikost7,7 MB
2.2+


Zdarma

 

 

Komentáře

Majky

Majky

12.4.2014 14:36

Dobrý den. Chci se zeptat. Mám vytvořenej účet Pay-pal, na který my známej bude převádět peníze. Jenomže problém je ten že na mém učte čsob teď nemám prostředky abych mohl pomocí karty ověřit učet a oni si stáhli 50Kč. Takže teď je muj učet jakoby neautorizován. Když my známej pošle na tenhle účet penize tak my přijedou na pay pal učet nebo se mu vrátí? Ja učet samozřejmě autorizuji přes týden. Ale potřebuji teď vědet jestli to přide nebo ne. Díky.

Denisa Pazourková

Denisa Pazourková

24.7.2014 18:59

Zdravím,
doufám že mi bude někdo moci poradit. Objednávala jsem si letenku z webu lufthansa.com. Zadala jsem že budu platit na paypal. Založila si účet, dala jsem zaplatit, paypal mě hodil zpatky na stránku lufthansy, ale bohužel zpět na výběr metody placení a zadávání údajů. Na paypalu mám že se objednávka zpracování a mínus ty peníze. Letenka ovšem není zabookovaná. Můžete mi poradit, jestli mi paypal strhne ty peníze, ebo jak tu celou transakci zrušit? help

Milcha

Milcha

5.10.2014 21:18

Dobrý den,
právě jsem si vytvořil účet jako “TOP UP”. Po dokončení registrace bych chtěl vědět, zda lze toto změnit a propojit tak PayPal kreditní kartou. Je toto možné, nebo si musím znovu založit nový účet na PayPalu? Děkuji za odpověď. Milcha

roman Praslička

roman Praslička

29.11.2014 20:04

Dobry den je ta to sluzba zdarma nebo si uctuje nejake mesicni poplatky ?
Dekuji

Tomaš

Tomaš

5.12.2014 10:46

Dobry den chtel bych se zeptat potřebuji nutne založit učet pay pal ale nerozumim tomu postupu co znamena adresa řadek 1 a pak adresa řadek 2 prosim poradte co tam mam vyplnit děkuji

Miriam

Miriam

26.12.2014 21:33

Dobrý den,
mám stejný problém jako Denisa Pazourková (24.7.2014). Kupovala jsem dvě letenky u spol. El Al, každou zvlášť. První platba proběhla OK, druhá mě vrátila zpět na stránku PayPal. Zkusila jsem to ještě třikrát a výsledek je, že mám potvrzenou platbu pouze jedné letenky namísto dvou a na účtu PayPalu mám další tři transakce ve stavu “pending”. Zkoušela jsem ty dvě nechtěné platby reklamovat, to však ve stavu “pending” nelze. Prosím o pomoc. Díky

Tatana

Tatana

5.9.2015 14:28

Potrebuji zmenit u Paypal internetovou adresu jak to mam udelat.Dekuji

kleopatra888819

12.3.2016 20:50

dobrý den, jsem zaregistrovaná, vše jsem vyplnila a nemohu se dostat na konec, to znamená, že mi to ukazuje, že to nejde, takže nemohu aktivovat účet, kde je prosím chyba?

RSS (komentáře k článku)