TOPlist

Podrobný návod, jak zprovoznit PayPal

paypal

Vzhledem k tomu, že jsme v nedávné době spustili Premium účty, objevila se spousta otázek týkajících se platby přes službu PayPal. Část uživatelů jí nedůvěřuje, protože o ní třeba zatím ještě ani pořádně neslyšela, jiní zase nechtějí svěřovat údaje své kreditní karty službě, kterou nemají vyzkoušenou. V následujícím článku bychom vám rádi PayPal přiblížili a ukázali vám, že se ho nejen nemusíte bát, ale může ve skutečnosti dobře posloužit.

Karta? Netřeba!

Pokud jste si až dosud mysleli, že bez platební karty se s PayPalem neskamarádíte, opak je pravdou. PayPal totiž umožňuje i dobíjení (Top Up) vašeho účtu zasláním peněz přes vaši banku. Pak se na vašem účtu objeví skutečně jenom nezbytně nutná částka a pokud tedy máte strach z hackerů a jiných nekalých existencí, vhodným využíváním této možnosti můžete alespoň mít jistotu, že vaše karta nebude nijak kompromitována. Firma jako taková navíc existuje již od roku 1998 a není to tedy žádná nenadála rychlokvaška, která z nezištných důvodů poskytuje nic netušícím uživatelům platební služby. A jestli nějaká uzavřená obchodní transakce s již uskutečněnou platbou neprobíhala dle vašich představ (nedodání zboží, dlouhá čekací doba, nedostupné zboží), PayPal vám pomůže – už párkrát jsme takto řešili problémy při nakupování na DealExtreme a ve všech případech byl přístup PayPalu velmi vstřícný – samozřejmě ale musíte počítat s komunikací v angličtině. Při platbě se vám rovněž neúčtují žádné dodatečné skryté poplatky, pouze částka za převod měny (pokud platíte například na eBayi nebo Amazonu), nemusíte ani pokaždé hledat a opisovat číslo z karty – platbu provedete v pár snadných krocích, kde navíc jasně uvidíte placenou částku i příjemce platby. Nehledě na to, že pokud vám nakupování v naší domovině nestačí a zvažujete nákup na některém ze zahraničních e-shopů, je PayPal jednou z nejlepších možností.

Krok za krokem

Založit si PayPal účet je otázkou sotva pár minut, takže jestli jste rozhodnuti vyzkoušet si tuto službu, následujte náš obrazový návod a za chvilku máte hotovo. Na www.paypal.com na vás svítí tlačítko „Sign up now“, což je sekce, která nás zajímá. Klikněte na něj a registrační proces může začít.

V tomto kroku by měl PayPal automaticky rozpoznat správnou zemi, pokud to neudělá, zvolte Českou republiku ze seznamu ručně. Český jazyk však nenajdete, nechejte tedy raději angličtinu V tomto kroku by měl PayPal automaticky rozpoznat správnou zemi, pokud to neudělá, zvolte Českou republiku ze seznamu ručně. Český jazyk však nenajdete, nechejte tedy raději angličtinu. Pak klikněte na tlačítko Get Started v sekci PayPal for You.

 

Dále vyplníte svoji e-mailovou adresu, zvolíte heslo alespoň o osmi znacích (dejte si záležet na bezpečnosti hesla) a vyplníte i další náležitosti. Telefonní číslo se uvádí bez předvolby +420 Dále vyplníte svoji e-mailovou adresu, zvolíte heslo alespoň o osmi znacích (dejte si záležet na bezpečnosti hesla) a vyplníte i další náležitosti. Telefonní číslo se uvádí bez předvolby +420

 

Po dokončení registrace bude zaslán do vaší schránky e-mail s aktivačním linkem - nezapomeňte ho potvrdit. Rovněž se dostanete na tuto obrazovku, kde si můžete vybrat, zda si účet dobijete převodem nebo si k němu přidružíte kartu - volba je na vás. Po dokončení registrace bude zaslán do vaší schránky e-mail s aktivačním linkem – nezapomeňte ho potvrdit. Rovněž se dostanete na tuto obrazovku, kde si můžete vybrat, zda si účet dobijete převodem (Top up) nebo si k němu přidružíte kartu – volba je na vás.

 

Pokud se rozhodnete pro dobití účtu převodem, zobrazí se vám následující formulář s informacemi o účtu, na který peníze poslat. V následující kapitole si možnosti podrobně rozebereme. Pokud se rozhodnete pro dobití účtu převodem, zobrazí se vám následující formulář s informacemi o účtu, na který peníze poslat. V následující kapitole si možnosti podrobně rozebereme.

 

Dobíjíme PayPal účet

Poslední krok v obrazovém návodu je však mírně zavádějící – pokud se rozhodnete pro tuto možnost, rozhodně si tím nijak neuškodíte. Pouze počítejte s tím, že se peníze na vašem PayPal účtu objeví v horizontu jednoho až dvou dnů. Pokud ale otevřete mail, který vám PayPal zaslal, objevíte v něm aktivační odkaz – ten je velmi důležitý, protože obsahuje druhou fázi registrace. Po kliknutí na odkaz „Activate my account“ se vám zobrazí webová stránka s formulářem, kde si vyberete dvě z předpřipravených bezpečnostích otázek. Najdeme zde klasické otázky na jméno prvního mazlíčka, název školy, přezdívku vašeho potomka a mnohé další, takže si snad vybere každý. Dávejte si samozřejmě pozor při vyplňování odpovědí, protože pokud zapomenete přístupové údaje ke svému účtu, zeptá se vás PayPal během ověřování právě na tyto otázky. Po potvrzení formuláře se vám pak konečně zobrazí hláška, že je váš účet aktivován. Následně se dostanete do uživatelského rozhraní. Zde se ještě jednou vrátíme k dobíjení účtu – v menu položka Top up. Nabízí se totiž možnosti dvě: Top up account (in a few days) – klasické dobití převodem, které zabere den či dva a rovněž je k dispozici i nová volba Top up account (instantly) – neboli okamžité dobití. To je provedeno skrz službu TrustPay a dobít můžete částku v rozmezí od 80 do 50 000 korun, přičemž se vám peníze odešlou na účet v horizontu několika minut. Je možné, že se některým uživatelům nemusí líbit vstup další strany do hry, což je pochopitelné. Pro váhající doporučujeme prostudovat pravidla a ujednání služby, které je v češtině na této adrese: https://www.paypal-dobijeni.cz/okamzite-dobitie-paypal.php.

 

A platíme

Ukázku platby si ukážeme trochu egoisticky na Premium členství Světa Androida. Na adrese https://www.svetandroida.cz/premium-registrace/ si zvolíte, na jakou dobu chcete Premium účet zakoupit a potvrdíte kliknutím na tlačítko „Registrace“ – tato akce vás přesměruje na stránky PayPalu, kde uvidíte přehledný výpis produktu, který si hodláte zakoupit. Pravděpodobně už budete mít předem vyplněný registrační e-mail, tudíž jenom doplňte heslo.

Formulář zobrazený před přihlášením do služby. Vyplněním hesla a přihlášením ještě platbu neprovádíte. Formulář zobrazený před přihlášením do služby. Vyplněním hesla a přihlášením ještě platbu neprovádíte.

 

Po vyplnění hesla a kliknutí na tlačítko Log In si ještě jednou můžete zkontrolovat detaily transakce a případně číslo vaší karty přidružené k PayPal účtu. Pokud je vše v pořádku, zbývá už jen zaplatit pomocí tlačítka Pay Now. Nakonec už jen obdržíte e-mailové potvrzení o úspěšné transakci.

A tím uzavíráme náš návod. Věříme, že pro PayPal najdete uplatnění ve všech možných zákoutích internetu, ale zároveň si dávejte pozor – internetoví vykukové rádi rozesílají falešné e-maily jménem PayPalu a i pokud takový mail váš spam filtr automaticky nerozezná, buďte na pozoru. PayPal se vás nikdy nebude ptát na hesla či jiné osobní údaje. Pokud by se vám snad někdy v e-mailové schránce vyskytl dopis, o jehož pravosti nejste přesvědčeni, bez váhání kontaktujte technickou podporu PayPalu a na zprávu je upozorněte.

Pokud chcete, můžete si do telefonu stáhnout oficiální obslužnou aplikaci pro váš PayPal účet – nabízí přehledný design a všechny důležité funkce.

PayPal - Send, Shop, Manage
PayPal - Send, Shop, Manage

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (58)