Podpora nahrávání hovorů se může v budoucnosti do Androidu vrátit

nahravani hovoru android r

Nová verze systému Android 9 Pie změnila jednu věc, která byla pro některé lidi klíčová. Zrušila se totiž podpora nahrávání hovorů. Funkce, která se hodí, pokud vám někdo vyhrožuje, řešíte zákaznickou podporu anebo byznys přes telefon. Google nedávno ale zablokoval poslední možnou metodu, jak nahrávat hovory. Tato funkce se možná ale v následujících verzích Androidu vrátí zpátky.

Podpora nahrávání hovorů bude zpátky na Androidu v roce 2020?

Jeden z uživatelů nedávno podal žádost přes oficiální aplikaci zpětné podpory u betaverze Androidu Q o přidání funkce nahrávání hovorů zpět do systému. Ukázalo se, že Google si připomínky velmi dobře čte, protože nedlouho poté, jeden ze zaměstnanců společnosti vydal na oficiálním fóru vyjádření k této problematice.

Snadné nahrávání hovorů s aplikací Total Recall

A to poměrně dost pozitivní. Potvrdil, že rozhraní API pro nahrávání hovorů mají v plánu v budoucích verzích Androidu. Ale vzhledem k tomu, že se jedná o citlivé téma, tak se nedá očekávat, že se funkce objeví v Androidu Q, ale až později. Musí správně vybalancovat rozhraní, aby odpovídalo po bezpečnostní stránce, zároveň musí brát v potaz i soukromí uživatelů a zákony.

Je tak možné, že se této funkce dočkáme zpátky v dalším Androidu R, který vychází v roce 2020. Pokud byste před tímto rokem používat nahrávání hovorů u Androidu, tak musíte používat buď starší verze systému, anebo povolit root oprávnění.

Chybí vám v Androidu 9 Pie nahrávání hovorů?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)