Podíl Android Oreo a Nougat jde nahoru. Starší verze Androidu pomalu mizí

podil android oreo prosinec 2017

Opět je tu čas v měsíci, kdy se podíváme na to, jak si vedou jednotlivé verze Androidu. V prosinci se Google trochu se statistikami zpozdil, takže je dostáváme až téměř v polovině měsíce. Nová data ukazují, že podíl Android Oreo a Nougat jde nahoru.

Podíl Android Oreo se téměř zdvojnásobil

I když už se vydala oficiálně verze Androidu 8.1, tak se v žebříčku stále neukazuje. A to z toho důvodu, že je na méně jak 0,1% všech Android zařízení. Nicméně samotný Android 8 Oreo poskočil na 0,5 %. To se zatím nemusí zdát tak hodně, každopádně prozatím je na tom lépe než minulý rok Nougat.

podil android oreo

Pokud jde o Android 7 Nougat, tak můžeme vidět nárůst o 2,7 %, brzy tak překoná Android 6 Marshmallow a stane se nejvíce používanou verzí systému Android. Za poslední dva měsíce se tak Nougat zvýšil o velmi pěkných 5,5 %, to je hodně působivé a rozhodně jde o dobrou zprávu pro uživatele.

Pokud jde o zbylé verze systému, tak všechny si pohoršily. Nejvíce Android 6 Marshmallow, jehož podíl klesl pod 30 %. Stále se drží stařičká verze Androidu 2.3 Gingerbread, kterou nalezneme na 0,4 % všech zařízeních.

Jakou verzi systému máte vy? Aktualizovali jste v posledním měsíci na novější verzi Androidu?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)