TOPlist

Jak přidat ikonu Počasí od Googlu na plochu?

Jak-přidat-ikonu-Počasí-od-

Původní panel pro vyhledávání pomocí vyhledávače Google postupem času rozšířil své schopnosti a proměnil se v Chytré karty Google. Jejich součástí jsou i informace o počasí a předpověď na následující dny. V tomto článku vám ukážeme, jak přidat ikonu Počasí od Googlu na domovskou obrazovku.

Jak Počasí od Googlu vypadá a jaké poskytuje informace?

Abychom byli zcela přesní, zdrojem meteorologických dat není samotný Google, ale Weather.com. Počasí od Googlu v rámci Chytrých karet v podstatě jen přebírá data, která prezentuje ve vlastní grafice. Aplikace se nese v moderním duchu ve stylu Material Designu. Informace prezentuje ve třech záložkách, mezi kterými lze přepínat horizontálním posunem. V první sekci Dnes jsou zobrazeny informace o současné situaci, tedy především aktuální teplota, pocitová teplota a stručné slovní a grafické vyjádření situace. Nechybí ani údaje o očekávané nejnižší noční a nejvyšší denní teplotě. Když klepnete na obrázek na pozadí, zobrazí se graf předpokládaného vývoje teploty hodinu po hodině.

Potažením obrazu směrem vzhůru se dostanete k další podrobnostem, jako jsou:

 • vlhkost vzduchu
 • rosný bod
 • tlak vzduchu
 • UV index
 • viditelnost
 • předpokládané srážky
 • prognóza rychlosti a směru větru
 • čas východu a západu slunce

 

Podobně vypadá i sekce Zítra, kde je zobrazována nejvyšší a nejnižší očekávaná teplota, předpokládaný vývoj teploty, větru a srážek v průběhu dne.

Poslední sekce 10 dnů ukazuje, jak ostatně napovídá její název, výhled počasí na dalších deset dní. V základním zobrazení je stručný slovní popis situace, grafické vyjádření a údaj o nejvyšší a nejnižší předpokládané teplotě. Po klepnutí na některý den se ukážou údaje o očekávaném větru, vlhkosti, UV indexu, pravděpodobnosti deště a vývoji teplot v průběhu dne.

Přes vyhledávací pole v horní části můžete zobrazit počasí prakticky pro jakékoli místo na světě. Stačí zadat jeho název, s výběrem konkrétní lokality pak pomáhá našeptávač. V postranní nabídce najdete možnost přepínat mezi stupni Celsia a Fahrenheita. Kromě toho je zde odkaz pro přidání aplikace Počasí od Googlu na domovskou obrazovku a vstup do nastavení Chytrých karet Google.

Jak přidat ikonu na domovskou obrazovku?

Pojďme se tedy podívat na to, jak přidat ikonu Počasí od Googlu na domovskou obrazovku.

 1. Klepněte do vyhledávacího pole Google na domovské obrazovce a zadejte výraz počasí. Stejného výsledku dosáhnete také hlasovým příkazem „Jaké bude počasí?“
 2. Poté, co se jako výsledek zobrazí barevná karta, klepněte na šipku v její spodní části.
 3. Tím se ocitnete v již dobře známém Počasí od Googlu.
 4. Přejděte do postranní nabídky a zde klepněte na položku Add to home screen.
 5. Tlačítkem Přidat automaticky potvrďte přidání ikony na plochu.

 

Bohužel tato funkce je stále částečně v testovací fázi, takže ne všichni vidí položku Add to home screen v postranní nabídce. Je poměrně pravděpodobné, že zástupce je k dispozici pouze pro telefony s Androidem 6.0 Marshmallow nebo vyšším. Je sice možné, že společnost Google přinese tuto funkci i do starších verzí systému Android, nicméně nejeví se to jako pravděpodobné.

Budete používat Počasí od Googlu?
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)