TOPlist

Tip: Tahle aplikace pro počasí používá AI, vypadá skvěle a nezradí ani v zahraničí

Aplikace Počasí a radar Meteocentrum
  • Zájem o aplikace pro sledování počasí znovu roste
  • Přinášíme vám tip na jednu uživatelsky přívětivou a přesnou
  • Využívá umělou inteligenci a nabízí také přístup k radaru

S neustálými změnami v počasí roste zájem o mobilní aplikace, které vám umožní prohlížet si předpovědi na několik dní dopředu a pracovat s radarem. O jedné takové jsme psali v pondělí – Češi si ji oblíbili, a tak obsadila jednu z prvních příček v žebříčku nejstahovanějších aplikací na Google Play. Tentokrát pro vás máme tip na appku, kterou sám používám už několik měsíců. Pracuje s umělou inteligencí, má povedené rozhraní a nabízí super funkce.

Aplikaci Počasí a radar Meteocentrum vyvinuli čeští vývojáři a můžete si ji bezplatně nainstalovat v obchodě Google Play. Předpovědi počasí sestavuje na základě mnoha různých modelů, aby ve finále byla co nejpřesnější, přičemž k doladění detailů využívá umělou inteligenci. Informace se navíc aktualizují v reálném čase, díky čemuž se dozvíte, zda nezačne pršet nejen v následujících hodinách, ale také v příštích několika minutách. Z vlastních zkušeností mohu říct, že appka funguje spolehlivě nejen v Česku, ale také v zahraničí.

Weather forecast - Meteosource
Weather forecast - Meteosource

Když si aplikaci otevřete, na její domovské stránce (panel „aktuálně“) naleznete základní informace o momentálním stavu počasí, teplotě (včetně té pocitové), vlhkosti vzduchu, atmosférickému tlaku a časech východu a západu slunce. Níže naleznete časovou osu s detaily o srážkách v okruhu příštích 60 minut a posuvný panel s předpovědí na 24 hodin.

pocasi a radar meteocentrum 2

Další kartou ve spodní liště, která by vás rozhodně měla zajímat, je ta s názvem „předpověď“, kde si můžete nastudovat přehlednou tabulku pro aktuální den a devět následujících. Opět jsou v ní zahrnuty teploty a srážky, přibyla pak také kolonka sledující rychlost větru.

pocasi a radar meteocentrum 4

Uniknout vám nesmí ani příjemně zpracovaný radar, zobrazující vývoj počasí na hodinu dopředu i dozadu. Zajímavý je také panel „aktivity“, kde vám aplikace na základě předpovědi zhodnotí podmínky pro nejrůznější sportovní aktivity od turistiky přes běh až po plavání nebo jízdu na kole.

Počasí a radar Meteocentrum samozřejmě nabízí také zasílání notifikací na blížící se déšť a výrazná upozornění na potenciálně nebezpečné počasí. Jeho widget si můžete umístit na domovskou obrazovku, abyste si zajistili rychlý přístup ke všem podstatným informacím o počasí.

Líbí se vám prostředí aplikace Počasí a radar Meteocentrum?

Zdroj: vlastní, Google Play

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)