Sony má super update pro uživatele PlayStation a Android 12

Sony PlayStation Android 12 PS Remote Play aplikace update DualSense DualShock

Máte chytrý telefon, ve kterém běží (nebo třeba časem poběží) systém Android 12? A máte i herní konzoli PlayStation 4 či PlayStaion 5? Tak to vás jistě budou zajímat novinky, které před pár hodinami oznámila společnost Sony přes oficiální účet na Twitteru. Změny se týkají aplikace PS Remote Play, která zprostředkovává cloudové hraní her pro tyto konzole na jiných zařízeních. Má nové funkce, které jsou určené právě mobilům s nejnovějším Androidem.

Majitele PlayStation 5 potěší, že mobilní aplikace nově zvládne propojení s hardwarovým ovladačem DualSense i s jeho funkcemi (u Androidu 11 je připojení také možné, ale spousta vychytávek nefunguje). Uživatelé starší PlayStation 4 zase v kombinaci Android 12 + PS Remote Play ocení rozšíření funkcí při připojení k ovladači DualShock.

PS Remote Play
PS Remote Play

Přibude podpora konkrétně pro následující čtyři: touchpad, pohybový senzor, rumble (vibrační odezva) a zobrazení stavu baterie na displeji mobilu. Update, který uvedené změny přináší, již Sony oficiálně vyslalo do celého světa. Jen je smutné, že několik měsíců po zavedení do iOS.

Jaký máte názor na cloudové hraní?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)