TOPlist

6 technologických gigantů: Jaký plat dostanete u Amazonu, Mety nebo v Microsoftu?

Srovnání výplaty zaměstnanců největších technologických firem
  • Viceprezident firmy Google si vydělá až 22 milionů korun ročně
  • Nejvyšší platové ohodnocení dostávají softwaroví vývojáři a techničtí manažeři
  • Výplaty se dnes staly ukazatelem atraktivity pracovních pozic

Jak se liší struktury platů u předních hráčů technologického průmyslu, jako jsou Intel, Meta, Google, Microsoft, Tesla nebo Amazon? Americká agentura Insider provedla analýzu mzdových dat tisíců zaměstnanců s cílem odhalit, jaká ohodnocení nabízejí. Zatímco mnoho předních technologických společností se na začátku tohoto roku potýkalo s propouštěním, v současnosti se vracejí značným elánem.

Inovace a odměny v rámci elektromobilního světa Tesly

Tesla, průkopník elektromobility, čelí mnoha výzvám – nedostatek polovodičů, rostoucí konkurence a navíc roztržitý generální ředitel. V nedávné době snížila ceny svých vozů Model S a Model X kvůli stále větší konkurenci na trhu. Podle údajů mohou inženýři vývoje softwaru vydělat více než 3,9 milionů korun ročně. Ačkoliv jsou platy v Tesle ovlivněny mnoha faktory, společnost se snaží zajistit svým zaměstnancům odpovídající odměnu za jejich práci.

Google jako atraktivní pracovní místo se štědrými kompenzacemi

Google, označovaný za předního hráče v oblasti technologických společností, se výrazně prosadil jako atraktivní zaměstnavatel s vynikajícími kompenzacemi. Softwarový inženýr, tedy nejlépe placená pozice, může dosáhnout finančního ohodnocení ve výši 7,2 milionů korun, zatímco viceprezident získal roční plat ve výši 1 000 000 USD, tedy neuvěřitelných 22 milionů korun. Společnost se často řadí mezi vynikající zaměstnavatele díky atraktivním platům, inovativnímu prostředí a také širokému spektru zaměstnaneckých výhod.

What’s it like to work at Google?

What's it like to work at Google?

Intel s ambiciózními zaměstnanci

I největší světový výrobce Intel se může pyšnit titulem kvalitního zaměstnavatele s ambiciózními zaměstnanci. I přes výrazné zpomalení růstu tržeb v důsledku nedostatku čipů a masivního propouštění v minulém roce se průměrný roční plat pohybuje okolo 4 milionů korun. Nejlépe placenými místy jsou manažerské pozice, které nabízí necelých 6 milionů korun ročně. Snaží se tak vytvořit atraktivní pracovní prostředí, které bude schopné konkurovat na dnešním dynamickém trhu.

Microsoft a jeho vysoké platy po obrovském propouštění

Na počátku minulého roku se Microsoft ocitl v nepříznivé situaci a byl nucen propustit více než 11 tisíc svých zaměstnanců. Přestože to byl bezpochyby náročný krok, průměrný roční plat ve společnosti zůstal na úctyhodných téměř 5 milionech korun. Mezi nejvyšší veřejně dostupné platy patří role softwarového inženýra, jehož roční odměna může dosahovat až neuvěřitelných 310 tisíc dolarů (necelých 7 milionů korun ročně).

Meta otevírá dveře kariérnímu růstu

Meta, společnost stojící za sociální sítí Facebook, je hrdá nejen na svou globální přítomnost, ale také na nadprůměrné finanční ohodnocení. Pro softwarové inženýry a manažery softwarového inženýrství jsou platové možnosti lákavé, s potenciálními ročními výdělky až 3,5 milionů korun, ředitel produktového managementu vydělá dokonce 6 milionů korun. Meta zdůrazňuje svůj závazek k talentovaným profesionálům tím, že nabízí konkurenceschopné platy a různorodé příležitosti pro kariérní růst.

Work in the metaverse

Work in the metaverse

Amazon a jeho konkurenceschopné platy

Amazon, významný hráč v oblasti e-commerce a cloudových služeb, se drží trendu konkurenceschopných platů. Manažeři v oblasti softwarového vývoje mohou potenciálně vydělávat až 4,7 milionů korun ročně. Ačkoliv společnost čelí problémům spojeným s pracovními podmínkami (jako například délka pracovní doby, pracovní prostředí apod.) a s tím, jak se stará o své zaměstnance, má stále atraktivní platovou strukturu pro ty, kteří hledají kariérní příležitosti v technologickém průmyslu.

Dynamické srovnání a rozmanitost výplat

Srovnání platů v technologických firmách ukazuje na rozmanitost odměňovacích struktur v tomto odvětví. Každá společnost má své vlastní přístupy k odměňování, kterými se snaží přilákat a udržet kvalifikované profesionály. Ať už jde o konkurenceschopnost nebo rozmanitost rolí, platové struktury těchto velkých technologických firem odrážejí dynamiku a růst tohoto sektoru. V dnešním rychle se vyvíjejícím světě technologií jsou platy v technologických firmách nejen způsobem odměňování, ale také ukazatelem atraktivity pracovních míst.

Která z těchto technologických firem vás nejvíce zaujala svými atraktivními platovými nabídkami a proč?

Zdroj: Insiders

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)