Facebook začal testovat platby ve Whatsappu. Kde a jak to funguje?

platby přes WhatsApp

Společnost Facebook na blogu WhatsAppu 15. června oznámila, že do tohoto nejpopulárnějšího komunikátoru na světě vložila novou platební funkci. Je skrze ni možné uhradit objednávky v online obchodech a posílat peníze ostatním uživatelům. V případě e-shopů je možné se z mobilní aplikace WhatsAppu podívat na zboží či službu a odtud ji také přímo zaplatit. Transakční brána je postavená na již funkčním systému Facebook Pay a americká firma slibuje, že po otestování budou platební metody přibývat v dalších nástrojích pod její značkou. Platby přes WhatsApp jsou momentálně dostupné jen v Brazílii. Časem by se měl ale podle všeho dočkat i zbytek světa.

platby přes WhatsApp screenshoty

Jako u jiných “pay” služeb bude samozřejmě potřeba propojení s existující kreditní či platební kartou. V Brazílii se to zatím týká tří největších bank. Transakce se budou potvrzovat šestimístným PINem. I když zatím Facebook neřekl, kdy hodlá platby přes WhatsApp rozšiřovat do dalších zemí, v blogovém příspěvku přímo uvádí “těšíme se, až tuto možnost přineseme všem”. Oproti jiným službám a firmám, které se často ohánějí formulkou “v dalších regionech již brzy”, je to trochu nadějnější sdělení. Pokud nejde jen o prázdnou vábničku, placení přes WhatsApp asi bude dostupné globálně.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Chtěli byste mít možnost platit přes WhatsApp?

Zdroj: WhatsApp

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)