S Google Pay půjdou rychle posílat peníze druhým. Chystají se platby přes QR kódy

platby pres qr kody google

Vypadá to, že Google začíná brát trh s digitálními peněženkami mnohem vážněji než v minulých letech. Na začátku roku změnil Android Pay na Google Pay, sloučil funkce z aplikací Google Wallet a Tez. Dvě poslední aplikace u nás nejsou moc známé, protože se oficiálně na náš trh nedostaly. Nicméně Google nedávno oznámil to, že mnoho inovací a vlastností, které jsou dostupné v zahraničí, se brzy rozšíří i do dalších zemí. Nyní už pravděpodobně víme, co bude další velkou novinkou. Půjde o platby přes QR kódy.

Platby přes QR kódy se brzy objeví v Google Pay

Platby přes QR kódy nejsou pro Google žádnou novinkou, již nějakou dobu byly funkční v aplikaci Google TEZ, ale pouze v Indii. Ve zbytku světa se rozšíří pomocí Google Pay. Platby pomocí NFC zůstávají jádrem Google Pay. Nově ale budou moct využívat více tuto službu i majitelé starších nebo levnějších telefonů, které nemají NFC.

google pay platby pres qr kody

Pokud budete chtít někomu poslat peníze, anebo po někom žádáte peníze, bude stačit v aplikaci vygenerovat QR kód, který následně uživatelovi pošlete, anebo mu jej ukážete přímo na displeji telefonu. Kód následně naskenuje a peníze se převedou. Jak to bude fungovat, můžete vidět ze screenshotu výše. Přesné datum, kdy se tato novinka objeví v Google Pay není v tuto chvíli jasná, nicméně vzhledem k tomu, že už je integrace do služby dokončena, nemělo by spuštění trvat dlouho.

Google Wallet
Google Wallet

Používáte už například u své banky platby přes QR kód?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)