Placené YouTube je stále oblíbenější. Předplácí si jej přes 50 milionů uživatelů

placene youtube premium music

Počet uživatelů, kteří používají placené YouTube, stále roste. Google oznámil, že služby YouTube Premium a YouTube Music si předplácí více než 50 milionů uživatelů, což je výrazný nárůst oproti třiceti miliónům předplatným z prosince 2020. Placené YouTube funguje od roku 2014, kdy se nazývalo YouTube Red, od roku 2019 se mezi podporovanými státy objevila i Česká republika.

Placené YouTube používá po celém světě více než 50 milionů uživatelů

Společnost Google číslo 50 milionů dále nerozvádí, takže přesně nevíme, kolik lidí se předplácí YouTube Premium, které obsahuje YouTube Music, sledování videa bez reklam, offline a na pozadí a kolik lidí si předplácí jen YouTube Music, tedy streamování hudby podobně jako Spotify nebo Apple Music. Největší nárůst uživatelů je v zemích jako Jižní Korea, Indie, Japonsko, Rusko nebo Brazílie.

V blogovém příspěvku se však častokrát objevuje právě YouTube Music, jakožto nejrychleji rostoucí streamovací služba na trhu. To je samozřejmě mírně zkresleno tím, že v porovnání s konkurencí je YouTube Music stále novou službou. Oficiální spuštění proběhlo teprve před osmi měsíci, kdy YouTube Music nahradil Google Play Music.

YouTube
YouTube
YouTube Music
YouTube Music

Platíte si YouTube Premium nebo Music?

Zdroje: theverge.com, blog.youtube

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)