TOPlist

PixWords Scenes: nová slovní hra od tvůrců legendy

PixWords-Scenes-nová-slovní-hra-od-tvůrců-legendy

Oblíbená hra se slovy PixWords od Black Maple Games se dočkala svého nástupce. Jmenuje se PixWords Scenes a v tomto článku vám ukážeme, nač se můžete těšit a především čím se liší od první generace.

Obsah článku o Pixwords Scenes

K dispozici už je také PixWords Scenes nápověda, kde najdete odpovědi na všechny dostupné úrovně!

Co PixWords Scenes slibuje?

Stejně, jako v případě první verze PixWords, jde i tady o vyplňování křížovek podle toho, co vidíte na obrázku. Zásadní rozdíl proti tradiční verzi tkví v tom, že všechna slova jsou ukryta v jediném obrázku. Proto má novinka ve svém názvu slovo „scenes“, znamenající scény, dějiště či obrazy. Můžete si vybrat svůj rodný jazyk (potěší podpora češtiny a slovenštiny) nebo cizí a hraním této hry si obohatit slovní zásobu.

Jako hlavní funkce autoři jmenují:

  • Možnost přepínat mezi mnoha různými jazyky a vrátit se do předchozího jazyka bez ztráty postupu ve hře.
  • Nádherná grafika a vizuální efekty.
  • Podpora režimu na výšku i na šířku – hrajte, jakkoli chcete.

 

Dle autorů se první hra z rodiny PixWords stala celosvětovým hitem a byla lokalizována do 50 jazyků. Držela si první příčku v celkovém žebříčku ve více než 15 zemích.

Jak PixWords Scenes funguje v praxi?

Pokud jste někdy hráli PixWords (pak určitě znáte našeho pomocníka ke všem obrázkům podle slov a písmen), budete se v prostředí novinky jistě cítit jako doma. Ani těm, kdož s PixWords Scenes absolvují svou premiéru, nebude zvládnutí hry činit velké problémy.

Po spuštění se ocitnete na úvodní obrazovce, kde kromě loga hry jsou k dispozici tři tlačítka. Prvním zleva se dostanete k nabídce dalších her vývojářského studia. Tlačítko vpravo slouží ke vstupu do nastavení, kde lze zvolit jazyk rozhraní, vypnout a zapnout zvuk a změnit orientaci obrazu (hra tedy nebere v úvahu otočení telefonu, ale jen a pouze toto nastavení).

Do hry se dostanete přes tlačítko Nová Hra, pak si zvolíte jazyk, ve kterém chcete zadávat slova (na výběr je 27 možností). V případě, že jste hru již spustili, nechybí tlačítko pro pokračování v rozehrané misi.

Další průběh už je víceméně tradiční: na displeji se objeví obrázek, který je možné klepnutím přiblížit. Po jeho levé straně je křížovka, do které budete doplňovat písmenka. Veškeré indicie byste měli najít v obrázku. Často se však jedná o zdánlivé maličkosti, jejichž nalezení nemusí být jednoduché. Za každé doplněné slovo obdržíte odměnu – aktuální stav svého konta můžete sledovat v pravém horním rohu.

Pokud si nevíte s nějakým slovem rady, můžete použít funkci Zeptej se přátel. V takovém případě dojde k odeslání obrázku aktuální herní situace přes vybranou aplikaci (např. e-mailem, publikováním na Facebooku atd.). Druhou cestou je využití nápovědy, za kterou ovšem zaplatíte herní měnou. Za dvacet zlaťáků dostanete první písmeno, za patnáct znak na náhodné pozici a za třicet vám hra ukáže, na jakou část obrázku se máte při hledání soustředit. Pokud vám zlaťáky na nápovědy dojdou, můžete si je zakoupit za skutečné peníze, k čemuž se dostaneme níže. Tímto způsobem postupně procházíte jednu úroveň za druhou a odhalujete slova skrytá v obrázcích.

Resumé

Celkově je hra velice podobná svému předchůdci, proti kterému přináší o něco vyšší obtížnost, danou nutností vyhledávat jednotlivá slova křížovky v jedné a té samé scéně. Často je potřeba velká pozornost a značný důvtip, abyste odhalili, o které slovo respektive předmět či část obrázku autorům šlo.

Hra je sice zdarma, obsahuje však reklamy a nákupy v aplikaci. Konkrétně si můžete pořídit herní měnu, použitelnou na nápovědy, a to od 25 Kč za 100 zlatých mincí, až po 1600 Kč za 15 000 zlaťáků. Při troše snahy, trpělivosti a ochotných přátelích se však dá hrát bez jakékoli finanční investice. Výtka ovšem musí směrovat na požadovaná oprávnění. Aplikace totiž po prvním spuštění požaduje přístup k uskutečňování a spravování telefonních hovorů a k informacím o poloze.

Hra PixWords Scenes je v Obchodě Play od poloviny října. Za tu dobu zaznamenala již více než padesát tisíc instalací a může se pyšnit průměrnou známkou 4,8. Instalační balíček velký 58 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.1 a vyšším.

PixWords® Scenes
PixWords® Scenes

Jestliže vás podobné hry baví, můžeme vám doporučit nedávný hit Piknik Slovo. Také pro tuto hru máme připravenou nápovědu pro prvních sto úrovní.

Vyzkoušíte hru PixWords Scenes?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)