Vypadají slibně. Pixel Watch 2 dostanou Wear OS 4, výkonný Snapdragon a 2 GB RAM

google pixel watch
  • Google Pixel Watch 2 mají dostat lepší čipset a systém Wear OS 4
  • K představení dojde letos na podzim společně s novými Pixely

Není žádným velkým tajemstvím, že se nám v listopadu vedle nové řady Google Pixel 8 ukáže také druhá generace hodinek Pixel Watch, která by měla napravit ne zcela povedenou reputaci první verze. Má totiž přijít se zásadními vylepšeními, ať už se bavíme o softwaru či hardwaru.

V prvních hodinkách Pixel Watch se Google rozhodl vsadit na v té době čtyři roky starý čipset Exynos 9110, což nebyla úplně šťastná volba, která měla negativní dopad zejména na výdrž baterie. S chystanou druhou generací přijde s o poznání výkonnějším kusem křemíku – Snapdragonem W5. Tento krok by mohl mít zásadní dopad na výdrž i celkový výkon. Qualcomm loni představil dvě verze těchto čipů a to sice W5 a W5+, přičemž druhá verze se odlišuje přítomností koprocesoru. Ten si ale Google podle všeho udělá sám, takže využije standardní verze. Každopádně mu bude jako loni dopomáhat 2 GB RAM, jak prozrazuje Google Play Console, což zpravidla bývá jeden z posledních kroků, než se hodinky objeví na trhu.

pixel-watch-2-play-console-1

Počítat můžeme rovněž s operačním systémem Wear OS 4, které přinese několik užitečných vychytávek, kupříkladu možnost rychlého přepojení na jiný mobil, což bylo doposud jedno z největších omezení a nejen já, ale i ostatní kolegové nebo lidé se služebním telefonem tuto možnost jistě ocení.

Jak se těšíte na Pixel Watch 2?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)