Pixel Launcher upraven pro starší telefony: Stahujte odlehčenou verzi

starsi telefony launcher stahnout pixel

Na Google Play se nachází spousta zajímavých launcherů jako je třeba Nova nebo Action Launcher. V posledních měsících je ale stále oblíbenější Pixel Launcher. Můžou za to různé porty a úpravy komunity, díky kterým je tento výchozí launcher Pixel telefonů dostupný i na jiná zařízení. Jedna z nejoblíbenějších verzí je Rootless Pixel Launcher, který nabízí identické zážitek, ale navíc přidává i užitečné funkce. Vývojář s přezdívkou AmirZ nyní představil novou verzi tohoto launcheru, která je určena pro starší telefony. Nově si tak můžete užít Pixel Launcher i na starém telefonu s malým výkonem a menší RAM pamětí.

Odlehčený Pixel Launcher je určen pro starší telefony

Jak napsal sám vývojář, inspiroval se posledními Android GO aplikacemi, které Google vydává pro levné telefony s malou RAM pamětí a omezeným výkonem. Tato odlehčená verze má několik věcí jinak. Maximálně můžete mít 4×4 ikony na ploše, nepodporují se widgety a také notifikační tečky. Ve zbytku už jde ale o kompletní Pixel Launcher, a to včetně podpory změny tvaru ikon, panelu Google Feed a dokonce podporuje i balíčky ikon. To originální Pixel Launcher od Google nemá.

Osobně jsme vyzkoušeli Pixel Launcher na telefonu Galaxy S4 Active z roku 2013, který má 2GB RAM a běží na Androidu 5 Lollipop. Launcher běžel úplně bez problémů. Optimalizován je i na telefony, které mají 1GB RAM. Pokud byste si tento launcher chtěli nainstalovat, najdete jej v odkazu ZDE. Stahovat potřebujete verzi “Launcher3-l3go-optimized.apk“. Po stažení jej nainstalujete jako kterýkoliv jiný APK soubor.

Používáte na svém telefonu Pixel Launcher nebo jeho nějakou variantu?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)