Pixel 6 s překvapivě velkým foťákem? Prozradila ho aplikace

Pixel 6 větší foťák Fotoaparát Google

Telefony Pixel, respektive vývojáři, inženýři a designéři z Googlu, dávali doposud na odiv, že není úplně nutné do mobilu vložit extrémně “velký” fotoaparát, aby z toho byly parádní fotky. Zejména precizně vybroušený foto software demonstroval, že i s pomyslným malým hardwarovým kašpárkem se dá hrát velké divadlo. Tento trend podtrhuje třeba i fakt, že zatímco Samsung, Xiaomi a další konkurenti do svých vlajkových mobilů v poslední době dávali hlavní 108megapixelový senzor (v kombinaci s mnoha dalšími), Pixel 5 si vystačil s kombinací 12 + 16 megapixelů. Kód v aplikaci Fotoaparát Google nicméně odhaluje, že se časy mění a Pixel 6 dostane foťák o dost větší.

V rámci vydání čtvrté beta verze Androidu byla aplikace aktualizována na verzi 8.3.252, ve které se našly pojmy “P21” a “GN1”. První představuje označení pro Pixel 2021, což bude právě Pixel 6. Druhá zkratka patří jednomu z nejnovějších fotografických senzorů od Samsungu. Konkrétně tomu, který má 50 megapixelů a například i dual-pixel autofokus. Stejný foťák mají například i telefony ze série Vivo X60 nebo Meizu 18 Pro. Bude zajímavé sledovat, jakých výsledků tento větší foťák v novém Pixelu dosáhne za podpory systému.

Který telefon Pixel jste měli možnost vyzkoušet?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)