TOPlist

Funkce Motion Sense pro pohybová gesta prý v pátém Pixelu nebude

Pixel 5 nebude mit Motion Sense spekulace

Jednou ze zajímavých vychytávek, které se objevily v telefonech Google Pixel 4, bylo pokročilé ovládání bezdotykovými gesty s názvem Motion Sense. Díky senzoru s názvem Soli je díky němu možné ovládat telefon i v prostoru před displejem. Kromě ovládání hudebního přehrávače nebo přijímání hovorů senzor pomáhal také s rychlejším odemykáním obličejem. Funkce měla ale své nezanedbatelné nevýhody. V některých zemích byl úplně zakázán prodej telefonu kvůli frekvenci, se kterou Soli pracuje. Celý systém byl také velmi náročný na spotřebu energie, což bylo v kombinaci s malou kapacitou baterie pro poslední Pixely skoro smrtící. Projevilo se to také na prodejnosti. Teď se objevily informace, že v Googlu převažují negativní pohledy a Pixel 5 prý Motion Sense vůbec nedostane.

google pixel 4 motion sense bezdotykove ovladani

Pokud Google tuto funkci z nového Pixelu vynechá, pravděpodobně to ještě více oddálí dva názorové protipóly. Ne jedné straně budou spokojení uživatelé a zastánci bezdotykových gest, kteří rychlejší vybíjení překousnou. Na té druhé zase ti, kteří Motion Sense nepovažují za důležitou věc a v mobilu Pixel 5 jim chybět nebude. Budoucnost této technologie v dalších Google telefonech možná bude jedním z rozhodujících aspektů jejich případného (ne)úspěchu.

Jste pro, aby se už Motion Sense nepoužívalo?

Zdroj: pharena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)