Google vysvětlil, proč Pixel 4 telefony neumí nahrávat videa ve 4K rozlišení a 60 FPS

google pixel 3 4k 60 fps video

Řada Pixel telefonů se řadí mezi to nejlepší na trhu, pokud se zaměříme na fotoaparát. S příchodem Pixel 4 telefonů to už ale podle mnohých neplatí, Google je kritizován za absenci ultra širokoúhlého fotoaparátu, chybějícího autofocusu u selfie kamery a limitování nahrávání videa na 4K rozlišení a 30 FPS. Proč telefony od Googlu nepodporují 4K a 60 FPS?

Pixel 4 nemá 4K a 60 FPS, protože lidé nahrávají v 1080p

Společnost odpověděla na sociální síti Twitter. Důvodem absence 4K rozlišení a 60 FPS je to, že uživatelé používají hlavně 1080p a proto se soustřeďují na vylepšování nahrávání ve FullHD, namísto 4K60FPS, které zabírá až 500 MB za minutu. A to by mohl být problém, když Pixel 4 telefony mají v základu 64 GB úložiště.

Z osobního pohledu ale můžu říct, že než problém s úložištěm, je problém v tom, že 1080p videa z Pixelu zkrátka vypadají lépe než ve 4K rozlišení. Což nyní ani není překvapující, když Google potvrdil, že se zaměřují spíše na FullHD videa. Druhý problém může být i ve výkonu, všechny předchozí Pixel telefony mají 4GB RAM, mnoho uživatelů si stěžovalo na sekání při nahrávání.

google pixel 4 xl cena

Pixel 4 má sice 6GB RAM, ale otázkou je, jestli by to byl dostatek pro 4K rozlišení při 60 FPS. Co se týče čipsetu, tak Snapdragon 855 je více než dostatečný, konkurence například od OnePlus nebo Samsungu nabízí nahrávání videí ve 4K rozlišení a 60 FPS.

Jak už je ohledně Pixelu 4 pomalu zvykem, i po tomto vyjádření se strhla lavina kritiky a není se čemu divit. Telefony Pixel 4 se budou prodávat za částku v přepočtu více než 20 tisíc Kč. A to za verzi, která má 64GB úložiště a nedá rozšířit pomocí microSD karet. Navíc bylo zrušeno nahrávání fotografií a videí v neomezené kvalitě do služby Google Fotky. To byla jedna z velkých výhod předchozích tři generací Pixelu.

Nahráváte videa v 1080p, anebo využíváte maximum toho, co váš telefon nabízí?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)