Vysvětlení: Proč Pixel 4 snižuje frekvenci displeje?

proč Pixel 4 snižuje frekvenci displeje

Nedávno jsme vás informovali o zvláštním chování displeje u nových Google Pixel 4. Ukázalo se, že automaticky snižují svou obnovovací frekvenci z nadstandardních 90 na klasických 60 Hz v případě, kdy máte jas obrazovky nastavený pod hladinu 75 %. Jestli jste si taky lámali hlavu nad tím, proč tomu tak je, už nemusíte. Google vysvětlil, proč Pixel 4 snižuje frekvenci displeje tímto způsobem.

Pixel 4 mění frekvenci displeje podle jasu

Původně se uvažovalo o tom, že za tím je pouhá snaha uspořit energii. Provoz 90Hz displeje pochopitelně vysává baterii více než u obrazovky s běžnou frekvencí 60 Hz. Americký gigant k této vlastnosti ovšem udává jiný důvod. V hlavní roli je údajně gamma křivka a nežádoucí chování displeje v případě, kdy se jeho frekvence mění dynamicky podle požadavků systému či aplikací.

Neustálé přeskakování mezi 60 a 90 Hz by mělo za následky blikání obrazovky. U nižšího jasu by přitom bylo nejviditelnější. Tomuto nežádoucímu efektu se tedy Google rozhodl vyhnout a pro 90Hz frekvenci vymezil horní škálu jasu, kde je její potenciál nejvyšší.

Otázkou zůstává, z jakého důvodu Google zákazníkům rovnou neřekl, proč Pixel 4 snižuje frekvenci displeje s těmito pravidly a důvody. Jsme přesvědčení, že by to pochopili. Nyní je společnost pod zbytečným tlakem. Základní nastavení displejů u čtvrtých Pixelů prý ještě bude měnit. Jsme zvědaví, jakým způsobem.

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)