TOPlist

Google Pixel 4 mění frekvenci displeje podle jasu. Proč to dělá?

Pixel 4 mění frekvenci displeje podle jasu

Nový smartphone Pixel 4 od Google se jako jeden z mála pyšní displejem s obnovovací frekvencí 90 Hz. Tento technický parametr, který poskytuje hezčí vykreslování či rolování, je často vnímán jako velké plus. Obrazovky ostatních běžných telefonů pracují s frekvencí 60 Hz. Pro některé zákazníky může být tato vlastnost rozhodujícím faktorem při výběru telefonu. Frekvencí displeje se výrobce veřejně chlubí, teď ovšem došlo na zajímavé odhalení. Google Pixel 4 mění frekvenci displeje podle jasu. Tedy mezi zmíněnými hodnotami 60 a 90 Hz. Kdy a proč se to děje a jak se tomu dá zabránit?

Objev má na svědomí jeden z majitelů Pixel 4, který se pochlubil na Redditu. Po zveřejnění příspěvku se informace chopili lidé z komunity XDA i novináři. Všichni zjistili to samé – frekvenci 90 Hz má displej pouze v případě, kdy má jas přes 75 %. Můžeme se zatím jen dohadovat (nikdo doposud tento fakt oficiálně nevysvětlil), proč tomu tak je, ale na první pohled se jedná o snahu uspořit energii baterie. Za tu je mimochodem tento telefon velmi kritizovaný. Má pouze 2800 mAh.

Spojit hodnotu obnovovací frekvence s jasem je praktika velmi podivná. Aplikace či hry, u kterých by mohla frekvence 90 Hz pomoci s lepším zážitkem, můžeme pochopitelně zapínat i v tmavším prostředí s nižším jasem. Že Pixel 4 mění frekvenci displeje podle jasu ale podle všeho není trvalý a nezměnitelný stav. V nastavení pro vývojáře můžete displeji přikázat jednu z těchto frekvencí trvale. Počítejte ovšem s tím, že po „tvrdém“ zapnutí frekvence 90 Hz si asi budete hodně zoufat u výdrže baterie.

Je pro vás frekvence displeje podstatná?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)