Pixel 4 v DxOMark testu trochu zklamal. Nachází se až na 8. príčce

google pixel 4 dxomark test fotoaparátu

Benchmark DxOMark, který testuje schopnosti fotoaparátů a nově také zvukové stránky telefonů přišel s dalším hodnocením. Tentokráte se jedná o nový Google Pixel 4, který je dle očekávání skvělý. Telefon má přesnou expozici za jasného světla, brilantní detaily za světla uvnitř i venku nebo dobrý noční režim. Celkově se však telefon umístil až na 8. místě. Proč?

Google Pixel 4 Camera Image Quality review

Google Pixel 4 Camera Image Quality review

DxOMark obdivuje Pixel 4 a jeho teleobjektiv během denního světla a fotografování v interiéru. Nezklamalo ani natáčení videa, kde přesvědčil nejen obraz, ale také optická stabilizace. V recenzi DxO můžete vidět krátké demo video, abyste se sami přesvědčili. Jsou tu však některé prvky, které nové Pixely trochu shazují. Jedná se především o artefakty v panoramatických videích, ztráta detailů ve 2x zoomu či artefakty na normálních fotografiích. Je možné, že se Googlu podaří časem problémy odstranit softwarovou cestou, každopádně prozatím se o bezchybný fotoaparát rozhodně nejedná.

dxomark pixel 4 test

V celkovém žebříčku se Pixel 4 objevil až na 8. místě a nechal před sebou například Samsung Galaxy S10+, Honor 20 Pro či Huawei P30 Pro. Celkově si telefon odnesl 112 bodů tedy shodné skóre, jako Huawei Mate 20 Pro. Co se týče selfie kamerky, tam si Pixel 4 v  DxOMark testu odnesl 92 bodů.

Co říkáte na to, že se Pixel 4 umístil v DxOMark na osmé pozici?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)