Menu

Photoshop už i pro mobily

Zhruba před rokem se na našich (a vašich) tabletech objevila androidí mutace oblíbeného grafického editoru Adobe Photoshop, který se uchytil nejen v profesionální sféře, ale klidně ho v různých cracknutých podobách najdete na počítačích po vašem příbuzenstvu, kde slouží hlavně k doladění saturace a kontrastu fotek z rodinných oslav, čímž zůstane 99 procent jeho schopností kompletně nevyužito. Proč tohle vůbec zmiňuji? Protože Photoshop Touch je určený právě k jednoduchým úpravám fotografií a profi grafický nástroj z něj vážně jen tak nebude. Na druhou stranu i tak jsou jeho možnosti velmi slušné a za předpokladu, že nemáte extrémně špatný displej, poslouží k úpravám obrázků na cestách naprosto spolehlivě.

unnamed (4) unnamed (5) unnamed (6)

Nyní se konečně dočkali i majitelé mobilních telefonů. Photoshop Touch for phone stojí polovinu toho, co “velká” verze – tedy necelou stovku. Za tento nemalý peníz získáte prakticky stejně vybavenou aplikaci jako majitelé tabletů. Najdete zde práci s vrstvami, výběr lasem, úpravy barev i filtry. Samozřejmě pomocí dotykového ovládání přizpůsobeného menší obrazovce mobilního telefonu můžete přidávat i texty nebo efekty typu stínů apod. Mimo jiné zde najdete i zajímavou funkci, kdy můžete do vrstvy přenést fotografii, kterou skrz Photoshop pořídíte funkcí Camera Fill. Počítá se zde samozřejmě s ovládáním pomocí prstu, tudíž jsou některé funkce předělány tak, aby fungovaly i s méně přesným vstupem – například funkce Refine Edge vám umožní vybrat i velmi náročné části obrazu, jakými mohou být například vlasy.

http://youtu.be/KW10V1pMxEk

 

Neodpustím si ale na závěr malé rýpnutí – když už jsem vysolil dvě stovky za verzi pro tablety, proč nelze jenom změnit “skin” nebo zkrátka uspořádat tlačítka tak, abych si tu samou aplikaci mohl spustit i na telefonu a nemusel ji kupovat znovu?

 

Zdroj: Phonearena

 

Komentáře

albion66

albion66

27.2.2013 19:12

Boze, tohle si opravdu na mobil nekdo koupi? No to je mazec. Neumim si predstavit jak na mobilu mastim vrstvy, efekty, histogramy a ja nevim co jeste a to vse na 4″ display. No proti gustu zadny…. U mne nee.

jadamator

jadamator

27.2.2013 20:11

Stačí na tabletu. Práce s vrstvami na mobilu musí být velice nepohodlná, natožpak výběr pomocí lasa…

Predseda3D

Predseda3D

27.2.2013 22:48

No, ono není mobil jako mobil. Viz poslední oznámené modely, které se velikostí již hodně blíží tabletům – za chvíli mobily budou větší než tablety. :-)

Libb76

Libb76

27.2.2013 23:16

Nepoužitelné. Možnosti nic moc a na SGS3 pomalé. IMHO to jen parazituje na jménu svého slavného velkého brášky.

albion66

albion66

28.2.2013 6:08

to: jadamator. Pro tablety je jina verze, tato je vyhradne urcena pro telefony, proto muj komentar. Na tabletu ofiko verzi jsem testoval a je to spise jen hracka a naprosto souhlasim s Libb76. Jen bych rekl, ze firma Adobe zkousi vydelavat i na teto platforme.

meffisto

meffisto

28.2.2013 6:46

Já osobně bych raději viděl nějakou verzi Adobe illustratoru, protože existuje x verzí programů které pracují s bitmapovými daty na podobný způsob, jako třeba SketchBook Mobile, ale s aplikaci na vektory jsem ještě neviděl (nemyslím tím CAD)

Ondra

Ondra

28.2.2013 8:43

hlavně je tu PS Touch už nějaký pátek!!!minimálně rok.

Janys

Jan Olejník 0

28.2.2013 9:19

@Ondra: Ano, to je pravda – dokonce to zmiňuji i v článku :) Tento článek je ale o aplikaci Photoshop Touch for Mobile, která vyšla před necelým týdnem.

RSS (komentáře k článku)