Žárovka Philips SceneSwitch se dá stmívat běžným vypínačem

Philips SceneSwitch žárovka

Na trhu se smart osvětlením se objevila velmi zajímavá LED žárovka značky Philips, která mění zažité standardy ovládání. Novinka jménem SceneSwitch umožňuje v několika hladinách měnit intenzitu svícení, aniž by přitom bylo potřeba použít stmívač či mobilní aplikaci. Úplně postačí běžný vypínač. Jeho rychlým přepínáním je možné u žárovky měnit jas mezi přednastavenými hodnotami 10, 40 a 100 procent, přičemž se mění také teplota světla.

Tady ale chytrost nekončí. Jelikož má žárovka SceneSwitch kromě jiného také vlastní paměť, umí si zapamatovat poslední zvolenou hodnotu jasu. Stačí ji nechat nastavenou na minimálně šest sekund. Díky primitivnímu přepínání jednotlivých hladin je také možné doslova během jedné sekundy snadno synchronizovat více žárovek současně.

Philips SceneSwitch žárovka žárovky vlastnosti

V ČR se brzy začnou prodávat SceneSwitch LED žárovky se závity E27 i E14. První zmíněné mají 8W výkon a cenu kolem dvou stovek. Druhý model má 5,5W výkon a stojí asi 150 Kč. U obou variant je rozsah teploty 2 200 – 2 700 kelvinů.

Kde byste využili tyto žárovky?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)