Philips Hue má velké produktové novinky a změny v aplikacích

Philips Hue novinky žárovky LED pásek aplikace

Společnost Signify představila před několika hodinami novou řadu produktů a funkcí chytrého osvětlení Philips Hue. Mezi novinky patří například žárovky, které jsou k dispozici ve třech výrazných tvarech, nebo nový světelný pásek speciálně navržený pro PC monitory. Uvedena byla také nová automatizace Mimic napodobující přítomnost uživatele ve vybrané lokalitě skrze aplikaci Hue nebo tenké stropní svítidlo Philips Hue slim za zhruba 1 700 Kč.

Nové žárovky Philips Hue Lightguide jsou k dispozici ve třech tvarech – velká koule, elipsa a trojúhelník – a obsahují výraznou vnitřní trubici, která svítí všemi barvami, zatímco jejich reflexní, lesklý povrch je činí ještě zářivějšími. Jsou navrženy jako výrazný prvek, který vynikne v každé moderní domácnosti, a lze je sladit se speciálně navrženým závěsným lanem a kovovým držákem. Obojí se prodává samostatně a je k dispozici v černé nebo bílé barvě. Cena žárovek bude začínat na cca dvou tisících, držák vyjde asi na 1 200 Kč.

Nový světelný pásek Philips Hue Play Gradient pro PC přináší dokonalý světelný zážitek při hraní počítačových her. “Světelné LED pásky s technologií mísení barev vytvářejí plynulý přechod bohatého a vysoce kvalitního světla. Barvy se přirozeně přelévají jedna do druhé a vytvářejí skutečně podmanivý efekt. Světelný pásek Play Gradient pro PC bliká, stmívá se a rozjasňuje společně s děním na obrazovce,” popisuje výrobce doplněk, který se připevňuje k zadní straně monitoru a vytváří strhující efekty díky 45stupňovému úhlu uchycení.

Use the Play gradient lightstrip for PC to get a reactive, colorful light for your PC gaming setup!

Use the Play gradient lightstrip for PC to get a reactive, colorful light for your PC gaming setup!

Vybrat se dá ze tří variant – 24/27palcový světelný pásek, 32/34palcový světelný pásek pro sestavy s jedním monitorem a delší pásek určený pro sestavu tří monitorů s použitím 24/27palcových obrazovek. Stát budou zhruba 3 700 Kč, 4 200 Kč a 6400 Kč. “Pro podporu strhujících herních zážitků se spojily značky Philips Hue a CORSAIR, aby hráčům poskytly dokonalé herní nastavení a oživily hraní světlem. Pomocí softwaru CORSAIR iCUE lze nastavit světelné scény s Philips Hue v pokoji nebo herním prostoru a synchronizovat je s rodinou produktů CORSAIR RGB a vytvořit tak dokonalou herní atmosféru,” dodává Signify.

Společnost rovněž oficiálně oznámila zabudování aplikace Philips Hue sync do hlavní aplikace Hue. Stane se tak ke konci letošního roku. “Aplikace Hue se tak stane novým domovem pro vytváření zábavy, nastavování sync boxu, jeho ovládání nebo povolování funkcí, jako je hlasové a IR ovládání. Mobilní aplikace sync – samostatná aplikace, která ovládá sync box – bude z obchodů s aplikacemi postupně vyřazena.

Philips Hue Sync
Philips Hue Sync

Jak jsme poodhalili již dříve, Philips Hue také zpřístupňuje synchronizaci světel s hudbou na zařízeních dalších značek. “Nyní se můžete ponořit do hudby synchronizací chytrých světel Philips Hue s oblíbenými skladbami na jakémkoli chytrém telefonu Samsung Galaxy pomocí synchronizace hudby Philips Hue + SmartThings. Pokud používáte telefon nebo tablet Galaxy, použijte k propojení chytrých světel funkci Music Sync v aplikaci SmartThings,” láká firma na funkci, která bude rovněž zavedena do několika měsíců.

Zmíněná automatizace Philips Hue Mimic umí napodobit dojem, že je někdo stále doma. Je navržena tak, aby chránila domov pomocí světla a pomohla zajistit více klidu, když doma uživatel není. Tato specializovaná automatizace automaticky zapíná a vypíná světla v době, kdy jsou obvykle používána, a ve vybraných místnostech. “Je možné si vybrat, která světla chcete automatizovat, a zvolit, zda se mají světla zapínat nebo vypínat nepřetržitě během dne, nebo jen když se venku setmí. K dispozici bude na začátku září 2022.

Kolik produktů Philips Hue už jste vyzkoušeli?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)