Zásadní krok: Matter má na své straně i Philips Hue

Philips Hue Bridge Matter komaptibilita

Jak jsme vás informovali před několika dny, Connectivity Standards Alliance (CSA) oficiálně uvedla do světa nový smart home komunikační protokol Matter. Ten má nahradit starší technologii a označení Zigbee a hlavně bude představovat univerzální prostředí, ve kterém se spolu dorozumí chytrá zařízení od různých výrobců. Na seznamu zapojených firem najdeme například Apple, Google, Samsung, Amazon, Sonos, Xiaomi, Huawei, IKEA, Somfy, Tuya nebo Signify. Právě poslední jmenovaná hraje velkou roli, neboť vyrábí populární produkty Philips Hue.

Matter: Making the smart home a more connected, comfortable, and helpful place.

Matter: Making the smart home a more connected, comfortable, and helpful place.

Nizozemská firma hned v rámci prezentace Matteru opakovaně potvrdila, že bude nový protokol velmi brzy podporovat Philips Hue Bridge. Tedy brána sloužící jako prostředník mezi jednotlivými smart prvky a ovládacím zařízením, typicky chytrým telefonem. S ohledem na oblíbenost a širokou působnost této značky jde z hlediska koncových zákazníků o důležitý signál, že Matter bude skutečně plošně plnit svůj účel a že se alianci CSA podařilo získat ty největší hráče na trhu.

Philips Hue Bridge je pro práci s novým protokolem již certifikován a první nadšenci už mohou vyzkoušet beta firmware, který jej do brány přináší. Ostrý přechod na nový standard proběhne prostřednictvím aktualizace v březnu 2023. Signify slibuje, že při převádění bude většina dat i nastavení zachována. Po změně bude přes protokol Matter komunikovat drtivá většina Philips Hue zařízení. Stále ale bude potřeba zmíněná brána.

Kolik Philips Hue produktů doma máte?

Zdroj: The Verge

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)