Smart home službu Matter si v první vlně osvojí 190 zařízení

Matter prezentace zařízení první vlna 2022

Zhruba před měsícem byl oficiálně potvrzen nástup nového univerzálního smart home protokolu jménem Matter, které má jako nástupce standardu Zigbee propojovat chytrá zařízení od široké škály výrobců. Jak bylo avizováno, na listopad si Connectivity Standards Alliance (CSA) naplánovala velkou prezentaci, na které mělo zaznít více podrobností. Stalo se tak před několika hodinami a nyní například víme, že hned se zavedením bude podpora Matteru zaručena u bezmála dvou stovek zařízení.

Matter, the new Global Standard for the Smart Home, Debuts at the Amsterdam Launch Event

Matter, the new Global Standard for the Smart Home, Debuts at the Amsterdam Launch Event

Prezident Tobin Richardson během prezentace mimo jiné řekl, že od říjnového oznámení do aliance přibylo dalších dvacet společností. Ve výčtu již dříve byli například giganti jako Appple, Google, Samsung, Amazon, Sonos, Xiaomi, Huawei, IKEA, Somfy, Tuya nebo firma Signify, která stojí za produkty Philips Hue. Mezi „tahouny“ je asi třicítka společností. K participantům a dalším firmám, které protokol Matter přijmou, patří zhruba dalších 600 jmen.

Matter: Making the smart home a more connected, comfortable, and helpful place.

Matter: Making the smart home a more connected, comfortable, and helpful place.

Podrobný seznam zmíněných 190 zařízení zveřejněn nebyl, nicméně v rámci akce jich hned několik představili přímo výrobci. Uvádíme několik nejzajímavějších…

  • Amazon ještě letos zapojí přes protokol Matter pomocí Wi-Fi celkem 17 zařízení Echo. Půjde o zásuvky, vypínače či žárovky.
  • Aqara do standardu implementuje všechny své Zigbee produkty během prosince. Další přibudou příští rok.
  • Signify již dříve oznámilo, že její Philips Hue Bridge je jedním z prvních produktů, které Matter podporují. Další produkty postupně přidá softwarový update.
  • Schneider Electric počítá s Matterem u nových produktů a firma současně představila bránu, která by měla propojit Zigbee se staršími produkty.
  • Tuya oznámila, že má pro nový standard připravena tři zařízení. Má také novou aplikaci, která bude moci libovolné přístroje přes Matter ovládat.

U které značky se těšíte na zavedení Matteru nejvíc?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)