S novou funkcí Google vyhledávání najdete zkušenosti ostatních lidí. Jak to funguje?

google perspektivy karta
  • Vyhledávání Google se dočkalo dalšího příjemného vylepšení
  • Karta Perspektivy umožňuje vyhledat informace od lidí

Nový filtr s názvem Perspektivy představený na konferenci I/O 2023 se stal jednou z nejzajímavějších novinek v oblasti vyhledávání. Google díky němu přináší uživatelům možnost najít informace přímo od lidí z fór a sociálních sítí. Nová karta se zobrazuje vedle těch ostatních v horní části displeje.

Jak již bylo řečeno, filtr Perspektivy nabízí širokou škálu různého obsahu, ať už jde o příspěvky na sociálních sítích, krátká či dlouhá videa nebo diskuzní fóra. Google jako příklad v rámci tohoto filtru prezentoval dotaz co jíst v určitém městě. Namísto specializovaných webů dostanete na této kartě odpovědi a zkušenosti od lidí, což může být v mnoha případech relevantnější.

Perspektivy se mohou hodit také u různých návodů a záseků. Zkušenosti reálných uživatelů jsou v tomto případě k nezaplacení. Funkce je zatím zřejmě dostupná pouze v anglicky mluvících zemích, na našem telefonu jsme kartu neměli k dispozici, což se snad brzy změní.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Ocenili byste tuto funkci i v Česku?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)