Perch: Zabezpečte si domácnost s Androidem zcela zdarma

perch zabezpečení domácnosti android

Zabezpečení domácnosti nikdy nebylo snadné. Kamery jsou drahé, na instalaci je potřeba firma a celkové náklady za tak jednoduchý úkon jako monitorování omezených prostor kamerkou si pěkně zaplatíte. To by ale nebyl Android, pokud by vám nenabídl jednoduchou a levnou alternativu v podobě aplikace Perch.

S pomocí Perch jednoduše zabezpečíte domácnost

V posledních několika letech trh se smart pomůckami na ochranu domácnosti přímo pučí. Kromě chytrých zámků, senzorů nebo WiFi kamer kompatibilních s Androidem je k dispozici i čím dál více aplikací, které pro své zprovoznění vyžadují pouze věci aktuálně dostupné ve vašem šuplíku. Jednou z bezplatných zabezpečovacích aplikací je i Perch.

perch android zabezpečte domácnost 1

Pokud máte doma ležící a nevyužívaný smartphone nebo tablet s Androidem, jednoduché nastavení domácí chůvičky nebo zabezpečovacího systému mířícího na hlavní dveře, vás nebude stát vůbec nic. Vše je naprosto jednoduché a intuitivní, nastavení nezabere víc než pár minut. A i když je aplikace zdarma, rozhodně vás neošidí na kvalitě. Celý systém je řešen pomocí Web RTC, kdy se vám dostane aktuálního obrazu a informací bez zpoždění a otravného načítání.

Možná je i oboustranná komunikace

Skrze zprovozněnou aplikaci Perch, jejíž stream můžete sledovat jak na laptopu tak dalších zařízeních, je možná i komunikace na dálku. To je výhodou při využívání aplikace na dětskou chůvičku. Hlasový chat má sice trochu zpoždění, můžete však do zařízení snímající prostor odesílat i videa – v podstatě na principu Skype. Perch lze připojit i k vybraným chytrým domácím systémům, jako je například SmartThings, které poskytne rozšíření v podobě jednoduchého zhasínání světel skrze aplikaci.

perch android zabezpečtedomácnost

Pro samotné uvedení systému do chodu se stačí přihlásit, nasměrovat telefon do potřebného směru, ideálně ho ukotvit na tripod a zapojit do sítě. Aplikace nabídne náhled hlídaného prostoru, který je třeba si pojmenovat. Video je možné i ukládat nebo pouze streamovat v reálném čase. Link stačí z aplikace přeposlat na jiná zařízení, kterým chcete ke sledování udělit přístup. Perch je stále v beta verzi, prozatím tedy není možné sledovat stream skrze jiný prohlížeč, než Google Chrome.

Perch - Simple Home Monitoring
Perch - Simple Home Monitoring

Zdroj: Oficiální stránky Perch

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)