Kryptoměnové odměny namísto lajků. Seznamte se se sociální sítí Pepo

kryptoměnová sociální síť Pepo

„A co si za ty lajky jako koupíš?“ zní oblíbená námitka odpůrců sociálních sítí a honby za interakcemi na nich. Kdybychom zůstali jen ve sféře Facebooku, Instagramu nebo Twitteru, tak by odpověď zněla „nic“, pokud zrovna nejste úspěšný influencer. My tu ovšem máme na mysli něco nového a úplně jiného. Na říjnové konferenci Devcon 5 byla představena platforma dostupná i v mobilních aplikacích, která má v tomto ohledu mnohem přímější tah na branku. Peníze jsou u ní až na prvním místě. Je jí kryptoměnová sociální síť Pepo, na které jsou uživatelé za svůj povedený obsah ostatními lidmi odměňováni mikrotransakcemi.

Za vývojem této sítě stojí čínská společnost Tencent a první pokusy o provoz proběhly už v roce 2016. Běží na kostře platformy a kryptoměny Ethereum. Základem sociální sítě Pepo i možného vydělávání peněz je publikování třicetisekundových videí, u nichž pak „lajky“ představují kryptoměnové mikrotransakce na účet autora. Jedná se v podstatě o jakési monetizované spojení Instagramu a Tik-Toku, ale vývojáři údajně chtějí konkurovat úplně jiné síti – LinkedInu. Ač se to může zdát podivné,  přímo na říjnové konferenci se to potvrdilo. Přítomní do aplikace nenahrávali vtipná či zábavná videa, ale inteligentní obsah, na kterém představovali sami sebe a svou práci. Kryptoměnová sociální síť Pepo by tedy mohla přinést revoluci i v kvalitě obsahu. Vzhledem k přímé podpoře autorů pomocí peněz by to bylo logické.

Technicky běží prostředí Pepo paralelně vedle decentralizované platformy Ethereum, se kterou je ale schopná sociální síť komunikovat. Pepo má vlastní nezávislé tokeny, ke kterým je kryptoměna vázána. Pomocí mikrotransakcí můžete peníze posílat i přátelům jen tak, ale hlavní myšlenkou je podpora autorů zmíněných videí. Jakmile se na vašem tokenu sejde dostatek peněz, můžete je proměnit v poukaz. Plánuje se také zavedení zvláštního systému soukromých zpráv. Pokud si nějak konkrétně ceníte svého volného času, můžete dát případnému odesílateli najevo, kolik ho bude stát, aby vás mohl kontaktovat.

Pepo by Ost
Pepo by Ost

Co říkáte na tento nápad? Otestujete to?

Zdroj: decrypt.co

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)