TOPlist

Nefunguje vám Peněženka Google? Nejste sami. Ale co dál?

Peněženka Google nefunguje root zabezpečení

Aplikace Peněženka Google, nedávno přetransformovaná následovnice nástroje Google Pay, přestala v posledních dnech některým uživatelům fungovat. Majitelé telefonů Pixel či Samsung na sociální síti Reddit i jiných místech reportují, že se aplikace odmítá spustit a přitom se odvolává na falešný bezpečnostní problém. Dané zařízení je údajně rootované, případně v něm běží necertifikovaný software. Jak ovšem uživatelé svorně potvrzují, toto tvrzení je nesmyslné.

Google Wallet
Google Wallet

Že jde spíš o interní chybu naznačují také podobné problémy z minulých let. I starší generace Pixelů, ale i mobilů jiných značek, měly tyto potíže. S největší pravděpodobností je na vině jedna z posledních bezpečnostních aktualizací systému Android současně s faktem, že Peněženka Google začíná pro bezpečností prověrku telefonů využívat nové API zvané Play Integrity.

Peněženka Google nefunguje bezpečnostní upozornění root

Každopádně uživatelé, kteří se nyní se zaseknutou Peněženkou setkají, budou pravděpodobně muset počkat na další opravnou aktualizaci. Běžné rady jako vymazání mezipaměti nebo vypnutí vývojářského režimu se zdají být nefunkční.

Jak zatím vnímáte novou Peněženku?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)