TOPlist

Peněženka Google umí uchovat věrnostní karty. Jak je přidat?

Peněženka Google Pay zákaznické věrnostní karty návod

V posledních měsících se ve světě mobilních zařízení objevilo hned několik nových či vylepšených digitálních „peněženek“, které umějí nejen zprostředkovat bezkontaktní transakce nebo uchovat údaje o platební kartě, ale také pojmout například jízdenky, letenky, dárkové vouchery a v neposlední řadě i věrnostní karty. Tyto možnosti nabízí mimo jiné také Peněženka Google, která se před několika týdny stala notně vybavenější náhradou za Google Pay. Pojďme se nyní podívat, jak v ní fungují zmíněné věrnostní zákaznické karty.

Google Wallet
Google Wallet

Peněženka Google a věrnostní karty

Rovnou je potřeba říci, že uživatelé, kteří už někdy zkoušeli do mobilu své „kartičky“ nahrát, budou pravděpodobně již z dřívějška spokojení třeba s aplikací Stocard. Ano, ta je skvělá a Peněženka Google ji zatím v mnoha ohledech překonat nedokáže. Například kvůli absenci reálného náhledu karty, nemožnosti nahrát neznámou kartu nebo méně šikovnému menu. Pokud ale s ukládáním karet začínáte a chcete mít kromě té platební i ty zákaznické na jednom místě, uděláte to následujícím způsobem. Je to velmi snadné.

  1. Otevřete aplikaci Peněženka Google
  2. Klepněte na Přidat do Peněženky
  3. Klepněte na Věrnostní programy
  4. Vyberte službu z nabídky
  5. Naskenujte či zadejte ručně kód
  6. Uložte kartu do Peněženky

Když budete chtít kód někde ukázat, stačí z hlavní stránky aplikace klepnout na danou kartu. Google informuje o tom, že by Peněženka měla zobrazovat mimo jiné také zůstatek věrnostních bodů a členské výhody, což ale, zdá se, zatím nefunguje. Naopak hledání poboček v mapě a odkaz na web společnosti fungují spolehlivě. Nabídka programů na základní obrazovce, kterou můžete vidět v galerii, není konečná. Spousta dalších se dá najít přes vyhledávací textové pole.

Jak bylo zmíněno, vlastní kartu k neznámému programu oficiálně přidat nemůžete. Pokud byste na to ale chtěli jít oklikou, klidně můžete její údaje zadat u jakéhokoli dostupného programu. Peněženka vložená data nijak neporovnává s databázemi na straně vydavatele, takže je klidně možné uložit například kartu z lokální malé vinotéky k profilu pro Tesco Clubcard. Jen budete mít v náhledu jiné písmeno či logo. Ty se v tuto chvíli měnit nedají.

Jak se vám zatím líbí nová Peněženka Google?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)