TOPlist

Peněženka Google rozmazluje cestovatele! Naučila se uchovávat hotelové karty

Peněženka Google
  • Oblíbená Peněženka Google se dočkává další super funkce
  • Uživatelům dovolí uchovávat hotelové přístupové karty v mobilu
  • První hotel, který novinku podporuje, se nachází ve Švédsku

Peněženka Google se naučila další skvělou dovednost, která tentokrát potěší hlavně cestovatele. Aplikace, jež dovoluje uchovávat nejen platební karty či věrnostní poukazy, ale také doklady, jízdenky nebo třeba lístky do kina, přidává podporu pro hotelové karty na odemykání dveří.

Google se neustále snaží zdokonalit schopnosti služby, aby měla potenciál nahradit fyzické peněženky. Díky nové funkci aplikace umožňuje přístup do budovy ubytování, na pokoj nebo do společných prostorů chráněných zámkem, aniž byste s sebou museli neustále nosit fyzickou kartičku, kterou může být poměrně lehké ztratit. Vyhnete se tak komplikacím a případným pokutám.

Peněženka Google

Přidat si hotelovou kartu do Peněženky Google vám musí umožnit samotný provozovatel ubytování, a to například tlačítkem v e-mailu s potvrzením o rezervaci. Prvním hotelem, který podporu pro novou funkci zavedl, je Clarion Hotel Post nacházející se ve švédském Göteborgu.

Google Wallet
Google Wallet

Jak poznamenává server 9to5Google, konkurenční Apple Wallet se podobnou vychytávkou pyšní už od konce roku 2021. Hotely samotné navíc mnohdy nabízejí uchovávání přístupových karet prostřednictvím svých vlastních mobilních aplikací.

Co by se měla Peněženka Google naučit podle vás?

Zdroje: 9to5Google, Google

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)