Google představil papírový telefon. K vytvoření vám stačí pouze tiskárna

google papirovy telefon

Google včera představil několik netradičních experimentů. Všechny mají společné to, že se týkají tématu digitální detox, které Google od minulého roku řeší i přímo v systému Android. Nejzajímavější z nich je určitě Paper Phone, v překladu jednoduše papírový telefon. Pojďme si tedy blíže představit jak funguje a co všechno je potřeba k jeho tvorbě. Vše je až překvapivě jednoduché, stačí pouze aplikace z obchodu Google Play a tiskárna, na které si telefon vytisknete.

Papírový telefon vám vydrží jeden den

V aplikaci můžete navolit, které „funkce“ chcete mít u svého papírového telefonu. Vše je tvořeno tak, aby informace byly aktuální minimálně jeden den. K dispozici jsou mapy, kontakty, kalendář, počasí, úkoly, poznámky, fotografie a placení pomocí platební karty. K tomu ale samozřejmě potřebujete klasickou kartu, kterou do telefonu vložíte.

Paper phone – A printable Paper Phone which helps you take a break away from your digital world

Paper phone - A printable Paper Phone which helps you take a break away from your digital world

Vybrat si můžete i z několika „aplikací“ a her. Na výběr jsou převody jednotek, fráze v italštině, znaková řeč, recepty, sudoku, origami, hádanky, bludiště apod. Následně můžete začít tisknout. A to buď přímo v telefonu, pokud máte s telefonem propojenou tiskárnu, případně se dá papírový telefon uložit v PDF. Po vytisknutí už ho jen složíte a je to.

papirovy telefon google

Samozřejmě tento experiment berte s jistou dávkou nadsázky, jedná se spíše o způsob, jak Google upozorňuje na digitální detox a digitální rovnováhu, což je funkce v Android telefonech, která byla spuštěna se systémem Android 9 Pie. Na druhou stranu možnosti, jak si upravit telefon jsou poměrně bohaté a dokázali bychom si to představit například jako pomůcku na dětské tábory, kde by děti měly v pěkné formě důležité informace po ruce, úkoly, ale i zábavu v podobě miniher.

Co na tento experiment od Googlu říkáte?

Zdroj: experiments.withgoogle.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)