Už i Pákistán zablokoval TikTok. Má ale úplně jiný důvod než ostatní

Pákistán zablokoval TikTok

Pákistán je další zemí, která zablokovala na svém území čínskou aplikaci TikTok. Na této informaci v dnešních dnech obecně není už nic šokujícího. Zajímavý je ovšem důvod, proč tak jihoasijská země činí. Zatímco USA či Indie brojí proti čínské aplikaci, vývojářům a celému režimu hlavně kvůli bezpečnosti a politice, Pákistán zablokoval TikTok kvůli obsahu. Představitelům země se nelíbí, co se objevuje v samotných příspěvcích na této síti s krátkými videi.

tiktok národní bezpečnost hrozba usa zákaz

Rozhodně nejde o záležitost posledních týdnů. Už vloni v létě začal Pákistán na TikTok tlačit, že je obsah v aplikaci nevhodný a nemorální a provozovatel za něj zodpovídá. Padla podmínka, aby byla zpřísněna pravidla pro publikování, zjednodušeno blokování a obecně lépe fungovala kontrola příspěvků. V reakci na to TikTok smazal mezi loňským červencem a prosincem 4 milionu videí.

To ovšem nestačilo a po dalších upomínkách nakonec Pákistán TikTok zablokoval. Vývojáři se brání, že dělají maximum. Telekomunikační úřad, který v této dvousetmilionové zemi podobné případy řeší, je opačného názoru. Pokud se nic dalšího nestane, čínská aplikace zůstane na území Pákistánu zakázaná.

Jaký máte názor na TikTok?

Zdroj: acentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)