Menu

Pacif-i recenze: Chytrý dudlík sleduje teplotu vašeho dítěte

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­Pokud máte děti, tak víte, že jejich zdraví je pro vás to nejdůležitější. Díky Pacif-i je sledování zdraví vašeho dítěte mnohem jednoduší. Tento chytrý dudlík dokáže měřit tělesnou teplotu. Díky tomu lze sledovat, jestli se na vašeho potomka nechystá nějaká chřipka, nebo to, jak reaguje na očkování. Pacif-i jde jednoduše propojit s telefonem pomocí Bluetooth. Naměřená data tak máte stále po ruce. Více se dočtete níže.

pacif-i

Obsah recenze chytrého dudlíku Pacif-i

Obsah balení a vzhled Pacif-i

Obsah balení není zrovna rozmanitý. V krabičce najdete již zmíněný dudlík a také krytku proti ušpinění. Víc není potřeba. Vše potřebné má dudlík zabudované v sobě a zbytek obstará mobilní aplikace, s jejíž pomocí sledujete zbytek funkcí. Nečekejte tedy v balení nějaké překvapení.

Co se vzhledu týče, tak Pacif-i se vyrábí ve čtyřech barevných variantách. A to v modré, zelené, oranžové a růžové. Na vnitřní straně je samozřejmě část, která se vkládá do úst dítěte. Zde je vidět senzor pro měření teploty. Na vnější straně je velké tlačítko, kterým se dudlík zapíná. Na první pohled se Pacif-i tváří jako naprosto obyčejný dudlík.

Technické údaje a zpracování

Dudlík je vyroben převážně z průhledného silikonu. Je tedy voděodolný. Díky tomu ho lze v klidu opláchnout ve vodě a udržovat ho v čistotě, nedoporučujeme však vyvařovat ve vodě. Hygiena je pro malé děti obzvláště důležitá, protože jejich imunitní systém se teprve vyvíjí.

Jak už bylo zmíněno, teplotní senzor se nachází v části, která je v ústech, aby bylo měření co nejpřesnější. Na druhé straně se nachází zapínací tlačítko. Stisknutí tlačítka jde dost těžce. Nejspíše je to kvůli tomu, aby ho dítě samo nevyplo. V tomto tlačítku je také zabudovaná indikační dioda.

Výrobce uvádí, že dudlík lze použít pro děti od 0 do 3 let. Pacif-i je však o něco větší než obyčejné dudlíky. Často se stává, že ho dítě vyplivne, protože mu zakrývá nosní dírky. V závislosti na velikosti dítěte doporučujeme chytrý dudlík používat od půl až jednoho roku. Oproti klasickému dudlíku, který váží okolo 8 gramů, Pacif-i váží zhruba 16 gramů. I to může být důvod, proč ho novorozenci, popřípadě kojenci vyplivují.

Funkce a využití chytrého dudlíku

Jak už bylo napsáno výše, hlavní funkcí chytrého dudlíku je funkce měření teploty. Od tělesné teploty dítěte se dá odvodit spoustu dalších věcí. Uvidíte tak, jestli je dítě podchlazené, nebo má zvýšenou teplotu. Dále můžete pozorovat, jaký vliv mělo na dítě proběhlé očkování nebo léky.

pacif-i

Pokud máte dětí více, lze jejich teplotu sledovat současně. K tomu ovšem potřebujete další dudlík. S Pacif-i přichází konec zdlouhavého hledání. Pokud vaše dítě dudlík vyplivne, a vy ho nebudete moci najít, lze ho pomocí telefonu lokalizovat a rozsvítit tak indikační diodu. Lokalizace funguje na vzdálenost přibližně padesát metrů (v závislosti na síle signálu). Tuhle funkci ale berte s rezervou, dioda totiž není nijak moc výrazná a je docela dobře ukrytá, takže nelze vidět z každé strany dudlíku.

Aplikace a propojení s telefonem

Pro párování s telefonem je potřeba aplikace Pacif-i, the Smart Pacifier, která je dostupná na Google Play a samozřejmě Bluetooth. Aplikace je pouze v angličtině. O překladu do češtiny se zatím neví. Stačí aplikaci stáhnout a nainstalovat. Poté se aplikace otevře a dostanete na výběr, který dudlík v dosahu chcete spárovat. K používání musíte mít zařízení s operačním systémem Android 4.3, nebo iOS 7 a vyšší.

Samotná aplikace je stabilní a nepadá. Párování probíhá velmi rychle, což potěší. V nastavení se dají upravit zobrazované informace připojeného dudlíku. V první řadě lze nastavit jméno, dále jsou tu jednotky, v jakých bude teplota zobrazena. Na výběr jsou stupnice Celsia a Fahrenheita. V poslední řadě jsou tu dvě možnosti měření. Teplotu můžete měřit buď průběžně po celý den, nebo nastavit určitý čas, kdy bude měření probíhat. Aplikace v historii zobrazí také počet měření a průměrnou teplotu.

Dále máte možnost v aplikaci vytvořit profil dítěte. Zadáte jméno a do paměti se vám bude ukládat historie měření. Tato funkce je v současnosti bohužel nepoužitelná, protože aplikace změněné jméno neuloží. Na testovaném zařízení Honor 8 se také špatně vykreslují některá tlačítka. Tahle funkce by se měla v budoucnu ještě vylepšit. Aplikace vás také neupozorní na velké výkyvy teploty. Pokud chcete mít o naměřených teplotách přehled, musíte si aplikaci pravidelně hlídat. Bohužel rychlost aktualizací není nějak závratná, naposledy se aktualizovala v únoru roku 2017.

Pár poznatků na závěr

Chytrý dudlík je rozhodně dobrý nápad. Využít věc, kterou používá spousta rodičů k něčemu užitečnému je velké plus. Co se výdrže týče, tak v dudlíku je umístěna plochá baterie. Energeticky nenáročný senzor pro měření teploty je opravdu úsporný. Díky tomu by měl dudlík vydržet v provozu celý rok.

S vydáním Pacif-i v České republice se zatím nepočítá. Dudlík lze objednat na stránkách výrobce Blue Maestro. Cena je stanovena na 39.99 liber, což je podle aktuálního kurzu necelých 1 200 korun včetně DPH. To je docela dost na to, že dudlík pouze měří teplotu. Na aplikaci by to chtělo také zapracovat. Opravit chyby a doplnit o nové funkce. Chytrý dudlík by za tu samou cenu mohl například hlídat spánek dítěte. Chytrý dudlík Pacif-i je sice hezká a originální věc, v tomto případě však platí, že za hodně peněz je to málo muziky.

Klady

+ voděodolný
+ výdrž baterie 1 rok
+ sledování více dudlíků najednou
+ rychlé párování s telefonem

Zápory

– vysoká cena
– mezery v aplikaci
– velký pro novorozeně
– měří pouze teplotu

Plánujete koupit svým dětem nějaké chytré výrobky?

 

Komentáře

Uni

uni -80

8.11.2017 16:41

No ty kráso, tak to je masakr. Stále je více než živá diskuse, jaký je a zda vliv podobných technologií (vyzařování) na lidský organismus a tady je nápad to dítěti cpát přímo do hlavy, pane bože… Kandidát na zlatou malinu mezi produkty:/

Fazol_007

8.11.2017 18:59

Stejne jako chytre hodinky, tak chytry dudlik me moc nenadchly. Mozna je uz tech zbytecnosti trochu moc. Ale verim tomu ze si svuj fan klub najde.

Mazec

8.11.2017 21:19

No hlavně mě zaujala ta první fotka…
Jestli má to dítě 22,7°C, tak už mu ani chytrý cumel nepomůže…

Fuzo

9.11.2017 7:25

Co se výdrže týče, tak v dudlíku je umístěna plochá baterie.
To jsem zvědav, jak s tou 4,5 V baterkou vypadá ten dudlík v puse miminka :-D . Nemá tam být spíše knoflíková baterie?

Sagitarius

sagitarius64 0

9.11.2017 18:56

uni:
Přesně jak píšeš. Tohle je prasárna nejvyšší. Už před cca 6 lety dělali dvě francouzské akademie výzkum (lze dohledat na netu) působení běžného mobilního signálu o standardním výkonu 2W na mozek potkanů- už po 20s působení začaly odumírat mozkové buňky.
Cokoliv takového cpát tak blízko teprve vyvíjejícího se mozku může udělat jen hovado a mělo by být trestné.

Radim_hanousek

Radim Hanousek -18

9.11.2017 19:25

S tema bezdratama je to blbe ,ale pro info BT ma tusim vykon 10mW a urcite to nevyzaruje z toho dudla nepretrzite ;) to by ta baterka asi dlouho nevydrzela ;) Zrejme to bude kazde 2-5 minut posilat impuls s teplotou do fona. Ono vetsi opalovani vam bude delat vas routr nebo souseda (Wajfaj vykon 100mW) Jisteze existuji i verze routru s 1000-2000mW, ale legalne jsou vykony okolo tech 100mW. Provajdri 2,4ghz,5ghz vas opaluji mobilni operator ani nemluve a lepsi to do budocna nevypada aspon co se tyce mobilniho providera. Se rozhlednete kolem jak kazdej mongol na ulici datluje na displeji a frci na 3G-4G. Takze takove BT je uplne nic v tomto pripade ;)

Sagitarius

sagitarius64 0

10.11.2017 19:00

To je sice pravda, ale je nutné brát v úvahu skutečnost, že lidský mozek funguje na elektrických impulzech, které proudí díky synaptickým spojům, které se u dospělého vytváří jen občas, pokud se zabývá něčím pro mozek novým- tedy učí se něco nového, a vznikají nové synaptické spoje. Jenže u mimina se synapse vytváří nepřetržitě- při každém rozhlédnutí, při zaslechnutí jakéhokoliv zvuku- to vše je nové a mozek se musí učit- vyvíjí se. U nemluvněte ty signály zatím moc výkonné nejsou, a narušovat je zdrojem elmag. záření i “jen” 10mW pár cm od mozku rozhodně bez následků nezůstane.
Lidstvo hloupne už teď- technologie podporující lenost a pohodlnost mají přednost před zdravým rozumem. To bude zkázou lidstva. Docela dobře to vystihl Sci-Fi film “Johny mnemonic”.

RSS (komentáře k článku)