Menu

Označení “Přední vývojář” již brzy zmizí z Google Play

Program Přední vývojář vznikl před několika lety jako možnost zviditelnění pro vývojáře, kteří vydávají na Google Play kvalitní aplikace. Brzy ale modrou miniaturní ikonku přestaneme vídat. Z jakého důvodu?

Označení přední vývojář přestalo být užitečné

Z počátku býval tento program užitečný, mohli jsme v něm vidět opravdu vývojáře, kteří tvoří kvalitní aplikace. Jenže ta doba již je pryč, nyní má tato ikonka minimální efekt na to, jestli si někdo nainstaluje aplikaci, a to i díky tomu, že se do tohoto programu dostalo hodně vývojářů, kteří by si podobnou nálepku nezasloužili.

aplikace-obchod-google-play-novy-design_ico

To je pravděpodobně jeden z důvodů, proč se Google tento program rozhodl ukončit. Společnost to v emailu zdůvodnila tím, že se v redakčním týmu Google Play dívali na různé programy, pomocí kterých se dají objevit nové a zajímavé aplikace. Rozhodli se, že tento systém v blízké budoucnosti přepracují. Právě prvním krokem je odstranění tohoto programu. Během následujících 30 dní toto označení z Google Play zmizí.

Řídili jste se někdy tímto programem při výběru aplikace nebo hry?

Zdroj: androidcommunity.com.

 

Komentáře

Kulichoid

kulichoid 113

z aplikace
9.5.2017 17:25

Ono bohužel se není moc podle čeho řídit. Počet stáhnutí je nicneříkající (lepší by byl počet těch, kteří aplikaci používají) a hodnocení bývají zkreslené (hodněkrát max.počet hvězd generuje automat nebo podsouvá sama aplikace).

Milan4exa

9.5.2017 19:51

Každému vyhovuje něco jiného. Hodnotím tím že to zkusím. Používám několik let aplikaci která má hodnocení 2,8.

Martin V.

10.5.2017 10:44

Já jsem si vymyslel ještě jeden parametr. Podíl počtu stažení ku počtu hodnocení. Čím více lidí z těch co ji stáhli, appku i hodnotí, tím budou spokojenější.
Bohužel podvod s automatem generovanými hodnoceními to může ovlivnit zejména u aplikací s malým počtem stažení i hodnocení.

Aleq

10.5.2017 11:25

Pro začátek by vůbec mohli umožnit detailnější vyhledávání (více kritérií než jen jméno) a třídení.

RSS (komentáře k článku)