Označení “Přední vývojář” již brzy zmizí z Google Play

přední vývojář

Program Přední vývojář vznikl před několika lety jako možnost zviditelnění pro vývojáře, kteří vydávají na Google Play kvalitní aplikace. Brzy ale modrou miniaturní ikonku přestaneme vídat. Z jakého důvodu?

Označení přední vývojář přestalo být užitečné

Z počátku býval tento program užitečný, mohli jsme v něm vidět opravdu vývojáře, kteří tvoří kvalitní aplikace. Jenže ta doba již je pryč, nyní má tato ikonka minimální efekt na to, jestli si někdo nainstaluje aplikaci, a to i díky tomu, že se do tohoto programu dostalo hodně vývojářů, kteří by si podobnou nálepku nezasloužili.

aplikace-obchod-google-play-novy-design_ico

To je pravděpodobně jeden z důvodů, proč se Google tento program rozhodl ukončit. Společnost to v emailu zdůvodnila tím, že se v redakčním týmu Google Play dívali na různé programy, pomocí kterých se dají objevit nové a zajímavé aplikace. Rozhodli se, že tento systém v blízké budoucnosti přepracují. Právě prvním krokem je odstranění tohoto programu. Během následujících 30 dní toto označení z Google Play zmizí.

Řídili jste se někdy tímto programem při výběru aplikace nebo hry?

Zdroj: androidcommunity.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)