Otevření obrázku může ohrozit váš telefon: Google odhalil kritickou chybu v Androidu

obrazek ktiticka chyba android png

Google odhalil kritickou chybu, která se objevuje ve velké většině telefonů s Androidem 7 Nougat a výš. V celém problém figuruje obrázek ve formátu PNG, který když uživatel otevře, tak má hacker vyhráno, protože otevřením obrázku se spustí speciální kód, který může ohrozit telefon.

Jeden PNG obrázek stačí k tomu, aby se hackeři dostali do telefonu

Společnost Google každý měsíc vydává bezpečnostní záplaty a opravy. Nejinak tomu bylo i v únoru. Zároveň se pokaždé objevují informace, které bezpečnostní chyby byly opraveny. V posledním informačním článku se objevila informace o kritické chybě Androidu. Oprava byla vydána v únorové bezpečnostní aktualizaci.

Půl miliónu uživatelů stáhlo malware z Google Play

Jenže každý ví, jak je to s aktualizacemi Android telefonů, velká většina telefonů ještě únorovou aktualizaci nemá a mnohé ji ani nikdy nedostanou, protože výrobci ukončili softwarovou podporu. Kvůli tomu jsou ohroženy stovky milionů Android telefonů. Nejhorší na tomto problému je to, že si vůbec nevšimnete, že jste si něco škodlivého stáhli. Škodlivý kód se totiž může spustit jen tím, že otevřete obrázek ve formátu PNG.

Google odmítl odhalit přesnější detaily, aby tohoto problému nezneužili další hackeři. Nicméně společnost odhalila alespoň to, že nemají žádné informace o reálném útoku na uživatele. To samozřejmě neznamená, že útoky neprobíhaly.  Bohužel PNG je jeden z nejrozšířenějších formátů u obrázků, takže lidé si ani nemuseli uvědomit, že se jím malware do telefonu dostal.

Máte již na svém telefonu únorovou bezpečnostní aktualizaci?

Zdroj: phandroid.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)