Už vás nudí běžné fotografie? Vytvořte originální fotky s aplikací Mirror Lab

originální fotky

Je zcela běžné, že zajímavé momenty z dovolené či výletu pořizujeme mobilním telefonem. Výsledkem je ale často plejáda nudných snímků, které na první pohled nepřináší nic nového. Co ale vytvořit originální fotky, které skutečně zaujmou? Poslouží k tomu aplikace Mirror Lab.

Aplikace Mirror Lab: Tvorba zajímavých snímků několika kliknutími

Často přemýšlíte, jak a čím upravit své fotografie třeba z dovolené? Aplikací pro úpravu fotografií je na Google Play spousta, většinou však nabízí doladění detailů fotografií pro jejich lepší podání, barevnost, ostrost apod. Co když ale chceme fotografii úplně změnit? Dodat jí novou podobu a nádech? Možností je aplikace Mirror Lab, která z nudných snímků vytvoří opravdu originální fotky. A nemusíte být žádný grafik, díky předvoleným scénářům lze tvořit zajímavé obrázky několika kliknutími.

Úpravu obrázků zvládne každý

Úvodní obrazovka aplikace je jakýmsi rozcestníkem, ve kterém určíme, jaký obrázek budeme upravovat. Na výběr máme již pořízené fotografie z naší galerie, poslední vyfocené snímky, přístup do fotoaparátu pro vytvoření nového snímku nebo generování vlastního snímku přímo aplikací. Nejčastější volbou bude jistě výběr souboru z galerie, který budeme chtít následně upravovat. Po výběru snímku se již můžeme vrhnout do samotné úpravy, čímž nás provede jednoduchý editor.

Horní panel slouží pro ukládání změn a obrázku, spodní pak pro samotnou úpravu. V posuvném seznamu jsou zde zobrazeny efekty, které můžeme na snímek aplikovat. Kliknutím se ihned objeví náhled efektu, ten můžeme ještě tahy prstů po displeji upravovat. Stejně tak lze možnostmi, které se zobrazily ve spodní části, detailněji efekt nastavit. Ve spodní části jsou navíc další profily, mezi kterými můžeme u vybraného efektu vybírat. Možností je opravdu hodně a bude záležet jen na vaší fantazii, jak snímek upravíte. Vytvořit originální fotky bude opravdu hračkou.

Nechcete nastavovat efekty ručně? Využijte profily

První možností je samozřejmě aplikace vybraných efektů a jejich nastavení ručně, což jsme si popsali v odstavci výše. Pokud však patříte mezi uživatele, kteří se raději nechají inspirovat druhými a aplikují spíše hotové řešení, máme pro vás dobrou zprávu. I to je s aplikací Mirror Lab možné. Slouží k tomu tlačítko Presets kde je připraveno mnoho profilů. Mezi jednotlivými profily se přepínáme tahem prstu do stran, v okně pak vidíme okamžitý náhled. I zde je možné prsty efekt mírně upravit, už však ne tak zásadně jako v ruční tvorbě efektů.

Pokud jsme s aplikací efektů spokojeni a chceme ulozit hotový snímek, stačí kliknout na ikonu diskety. Dojde k ořezání snímku podle zvoleného efektu či profilu a bohužel také ke snížení rozlišení. Výsledné snímky jsou však stále v případě čtvercového formátu v rozlišení 2048×2048 px, což pro většinu účelů postačí. Pokud byste chtěli ukládat bez změny rozlišení, je potřeba zakoupit plnou verzi. Uložené snímky naleznete ve složce Pictures/mirorrlab.

Závěr – originální fotky snadno

Aplikace Mirror Lab neslibuje zázraky. Stále se jedná jen o nástroj, který aplikuje určité efekty zrcadlení na vybrané snímky. Díky vytvořeným profilům však můžeme několika kliknutími vytvořit originální fotky, které opravdu zaujmou. Aplikace je navíc k dispozici zdarma a je zde spousta možností. Zakoupením plné verze za cenu 110 Kč odstraníme reklamy, získáme spoustu dalších filtrů nebo třeba bezztrátové ukládání souborů.

Mirror Lab
Mirror Lab

Líbí se vám aplikace Mirror Lab? Používáte nějakou jinou aplikaci pro úpravu fotografií?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)