Čeští operátoři hlásí zdražení. Na vině je i cena elektřiny

čeští operátoři zdražení inflace cena elektřiny 2022 o2 t-mobile

Někteří mobilní operátoři v ČR přistoupili ke zdražení svých síťových služeb. Například O2 má již několik dní posílené a také o něco dražší pevné internetové připojení, k tomu navíc zvedlo ceny i u své O2 TV. Konkurenční T-Mobile nyní oznámil firemním zákazníkům, že zdraží kompletní nabídku mobilních služeb včetně vnitrostátního i mezinárodního volání, SMS, MMS, roamingu a datového připojení. Oficiálním důvodem je hodnota inflace a zvýšená cena elektřiny.

„Pro většinu letošního roku se nám podařilo eliminovat negativní dopady z nárůstu cen energií díky včasnému nákupu elektrické energie na burze. Podle aktuálního vývoje nákupu energie na příští rok nám vzroste její cena oproti letošnímu až desetinásobně. Velkou část nákladů přebíráme na sebe, ale bohužel musíme tento extrémní nárůst zohlednit i v koncových cenách našich firemních zákazníků,“ sdělila redakci Lupa.cz Zuzana Netolická z tiskového oddělení operátora T-Mobile.

Ceny mají celkově poskočit o 10,7 %, přičemž náklady spojené s nákupem IT služeb a vybavení a výstavbou infrastruktury podle operátora vzrostly minimálně o dvojnásobnou hodnotu. O zdražení pro běžné koncové zákazníky se zatím zřejmě nejedná.

Jste firemní zákazník T-Mobile? Přišlo vám info o zdražení?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)