TOPlist

Google radí školám, jak pomocí jeho Učebny vzdělávat na dálku

online-vyucovani-ucebna-google

Česká pobočka firmy Google v pátek spustila speciální stránku, na které radí, jak mohou školy využít jejích služeb pro vyučování žáků přes internet. Tipy se týkají balíku G Suite, který obsahuje nástroje pro firmy a instituce. Jedním z těchto nástrojů je mimo jiné i Učebna Google, která je pro tyto účely přímo stvořená. G Suite je pro certifikované, neziskové a státem uznané školy zdarma. Online vyučování skrze Učebnu Google umožňuje vytváření tříd, zadávání úkolů či testů a třeba i známkování.

online-vyucovani-ucebna-google-nahled

„Abychom pomohli českým školám naši bezplatnou sadu pro vzdálenou výuku co nejrychleji nasadit, spustili jsme speciální stránku se všemi důležitými odkazy a nejčastějšími dotazy v češtině. Přidali jsme i sérii videí vysvětlujících, jak školu registrovat a začít nástroje používat,“ říká Taťána le Moigne, ředitelka české, slovenské, maďarské a rumunské pobočky Googlu. Platforma obsahující i zmíněný nástroj pro online vyučování je k dispozici celosvětově a je lokalizovaná i do češtiny. Funguje kompletně online ve webovém prohlížeči. Pro její využívání na počítači není potřeba nic složitě instalovat a funguje také na mobilech s operačními systémy Android i iOS.

Co všechno umožňuje bezplatná sada G Suite pro online vyučování

  • Vytvářet třídy, zadávat úkoly a testy, předávat výukové materiály
  • Spolupracovat na dokumentech, tabulkách a prezentacích v reálném čase, hodnotit a známkovat
  • Vytvářet seznamy úkolů, zasílat upozornění, svolávat schůzky
  • Spojit se s žáky prostřednictvím e-mailu, chatu nebo videokonference

online-vyucovani-ucebna-google-nahled-videa

„Proces přihlášení do G Suite pro vzdělávání je online, není tedy potřeba skenovat nebo zasílat dokumenty. Pro aktuální situaci je obzvlášť důležité, že je možné začít G Suite ve startovacím režimu používat okamžitě. Někdy se školy bojí, že budou muset se vzdálenou výukou čekat, než je ověříme, ale není to tak,“ komentuje Taťána le Moigne s tím, že Google navýšil kapacitu týmu, který registrace ověřuje. Máte doma děti školou povinné a jejich vyučující zatím nepřišli na efektivní způsob, jak je vyučovat na dálku? Zkuste jim G Suite s Učebnou Google doporučit. Online vyučování vás může zbavit spousty starostí.

Jak se vaše dětí aktuálně učí?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)