Onewheel: motorový snowboard do města pod kontrolou telefonu

onewheel

Jezdíte rádi na snowboardu? A chybí vám prkno v době, kdy není sníh nebo by se vám na něm líbilo jezdit do školy nebo do práce? Na serveru Kickstarter se objevila odpověď na vaše touhy. Jedná se o Onewheel, prkno s jedním, motorem poháněným kolem uprostřed mezi chodidly. Ovládání prkna je velice jednoduché, pro jízdu vpřed se stačí naklonit dopředu a pro zpomalení nebo jízdu vzad dozadu.

onewheel

Původní inspirací tvůrců projektu bylo létající prkno z klasické Sci-Fi trilogie Návrat do budoucnosti. Výsledek, který po 5 letech vývoje tvůrci představili světu oni sami popisují následovně: “Je to jako kdybyste položili horský svah na rovinu a každá jízda po ulici se proměnila v jízdu prašanem.” Projekt si stanovil cíl 100 tisíc dolarů, který už více jak 4 krát překonal a proto se Onewheel určitě začne vyrábět a prodávat. Jak Oneweel jezdí a co o něm říkají tvůrci si můžete prohlédnout na videu níže.

http://youtu.be/ns7RFZPTfpc

A teď k tomu, proč vám o tom všem říkáme právě my? Nebyl by to správný projekt na Kickstarteru, kdyby se aspoň trochu neotřel o mobilní technologie a Onewheel to udělalo důkladně. Kromě toho, že je samo prkno nacpáno technologiemi, se kterými se běžně setkáváme u našich mobilních mazlíčků, bude k němu dodávána také obslužná aplikace pro zařízení s operačními systémy Android a iOS. Pomocí aplikace se dozvíte, jak je na tom baterie a další části prkna, prohlédnete si statistiky jízdy a budete si moci nastavit jízdní módy podle vaší pokročilosti a aktuální nálady. Prkno je nabízeno ve dvou verzích, rozdíl je ale pouze v nabíječce. Levnější varianta stojí cca. 26 000 korun a nabíječka dobije Onewheel za 2 hodiny, za další dva tisíce dostanete rychlonabíječku, které stačí na dobití pouhých 20 minut. Na jedno nabití ujedete až 9 kilometrů, vzdálenost se ale odvíjí od obtížnosti terénu a stylu jízdy. Cena není úplně lidová, ale pokud si spočítáte cenu kompletního snowboardového kompletu a přihodíte pár permanentek na vlek, cena Onewheel začne dávat smysl.

onewheel girl

Specifikace:

  • motor: 500 W 
  • rychlost: 20 km/h
  • rozměry: 76×23×29 cm
  • hmotnost: 11 kg
  • dojezd: 6-9 km (podle terénu a stylu jízdy)
  • baterie: 48 V LiFePO4
  • nabíjení: standardní nabíječka – 2 hod; rychlonabíječka – 20 min
  • cena: 1299 $ (cca. 26 000 Kč); s rychlonabíječkou 1399 $ (cca. 28 000 Kč)

Tak co, jdete do toho?

zdroj: Kickstarter

Ondřej Mika
O Autorovi - Ondřej Mika

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)